Informacje o szkole

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim jest szkołą z 50 letnią tradycją, wysoko ocenianą przez społeczność lokalną. Od momentu swego powstania zajmuje znaczące miejsce w kamieńskiej oświacie.
      Obecnie uczy się tutaj około 200 uczniów z Kamienia Pomorskiego oraz okolicznych gmin. W liceum zatrudnionych jest 23 nauczycieli posiadających pełne kwalifikacje merytoryczne i pedagogiczne.

Dyrektorem szkoły, od 2008r. jest pani mgr Teresa Malec

Wymiernym dowodem osiągnięć uczniów i nauczycieli są wyniki wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiad oraz konkursów przedmiotowych i artystycznych, gdzie wśród laureatów znajdują się uczniowie naszej szkoły, jak również fakt podejmowania studiów na najbardziej renomowanych uczelniach polskich i zagranicznych.

Aby stworzyć uczniom możliwość poszerzania wiadomości w szkole odbywają się zajęcia pozalekcyjne. Nieodpłatnie prowadzone są przez nauczycieli zajęcia sportowe dla dziewcząt i dla chłopców, koło biologiczne, chemiczne, teatralne, kulturoznawcze, a dla maturzystów konsultacje z języka polskiego, matematyki, historii, geografii i biologii.

Ponadto uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pracowni komputerowych i dwóch multimedialnych centrów informacji z dostępem do internetu. Szkoła prowadzi też partnerską wymianę z Gimnazjum w Prerow w Niemczech.

BAZA SZKOŁY

Bazę Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu Pomorskim stanowi budynek mieszczący się przy ul. Marii Konopnickiej 19, w którym znajduje się :

• 13 gabinetów lekcyjnych,
  • aula,
  • pracownia komputerowa,
  • biblioteka
  • gabinet pedagoga szkolnego,
  • pokój radia szkolnego,
  • 4 pokoje administracji,
  • gabinet medyczny.

ETOS SZKOŁY

Do tradycji Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego obecnie należy:

• prowadzenie kroniki szkoły i dokumentowanie ważnych wydarzeń,
  • Złota Księga Absolwentów,
  • tableau absolwentów,
  • wydawanie medali okolicznościowych dla wyróżniających się absolwentów szkoły,
  • prowadzenie szkolnego radiowęzła,

Najważniejsze imprezy wpisane w życie szkoły to:

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,
  • Dzień Samorządności,
  • Studniówka,
  • "Walentynki",
  • Dzień Patrona Szkoły,
  • Ślubowanie uczniów klas I oraz absolwentów,
  • Dzień Edukacji Narodowej,
  • Festiwal Kolęd,
  • wyjazdy integracyjne, wycieczki
  • udział w akcjach charytatywnych

OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY

Wszechstronny rozwój ucznia jest nadrzędnym kierunkiem pracy dydaktycznej i wychowawczej. Z tego też powodu w szkole z roku na rok wzbogacana jest oferta zajęć pozalekcyjnych, prowadzone są zajęcia edukacji teatralnej, a szczególnie uzdolnionym uczniom przyznawany jest indywidualny tok nauki (także realizowany poza szkołą np.: na Uniwersytecie Szczecińskim). W celu stworzenia jak najlepszych warunków nauki nawiązaliśmy współpracę z Akademią Górniczo – Hutniczą w Krakowie oraz z Instytutem Goethego. Te wszystkie działania motywują uczniów do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych.
     Rozumiejąc, jak istotna dla szkoły jest dbałości o podwyższanie jakości jej pracy rozpoczęliśmy starania o zdobywanie certyfikatów. Tytuł "Szkoła z Klasą", otrzymaliśmy w roku 2005 a w roku 2006 uzyskaliśmy certyfikat "Zachodniopomorska Szkoła Jakości".
     Najistotniejszym osiągnięciem szkoły, świadczącym o jej faktycznym poziomie, jest uzyskanie bardzo dobrych wyników na egzaminach maturalnych. W roku 2005 zdawalność egzaminu maturalnego była na poziomie 86,2 %, w 2006r. - 96,5%, w 2007r. - 98,8%, a w 2008r uczniowie zdali ze skutecznością 96,05%. Zdawalność matury 2011 to 97%!