Wielkie święto zaprzątało umysły wszystkich na zamku Bolesława III. Nie było osoby, która nie zaniedbałaby codziennych obowiązków z powodu tej uroczystości. Jedni się z tego powodu cieszyli, inni wręcz przeciwnie, ale fakt pozostaje faktem: ponad trzy tygodnie (bo pewna szalona kobieta zamęczała swoich milusińskich i podczas wakacji) temat tej imprezy był głównym życiowym problemem. A to spektakle, a to koncerty, a to tańce. Bez hulanek. I co?
I dzień przed imprezą Księżna Salomea wybrała się na spontaniczną wycieczkę, której skutek był opłakany. Bo kto prowokuje los, ten dostaje po łapach. Orszak napadnięto, dwórki porwano. Trzeba było ruszyć na ratunek. Kto? Młodzi, silni pierwszoklasiści. Tylko oni mogli podołać temu zadaniu.
Tajemnicą pozostaje, jak po drodze nauczyli się kaligrafować, tańczyć, strzelać z łuku, dziergać na lucecie. Jednak, co młody człowiek, to młody...
Dwórki uwolniono. Z radości starsi mieszkańcy przedstawili komedie mięsopustne w czterech odcinkach.
Jak się jednak Samorząd Uczniowski był nieczuły na bohaterską postawę pierwszoklasistów i dał im wycisk co się zowie ... A to tory przeszkód, a to przeciąganie liny, a co cuda wszelakie z lydzkiej godności odzierające.
I tak w salwach śmiechu wszyscy nowi uczniowie dotrwali do końca i zostali pasowani na poddanych Bolesławca III, który pieczą swą nas otacza.
Niech żyje książę Bolesław!
W piątek dnia 20.09.2019.w naszej szkole, odbyła się ceremonia zmiany pocztu sztandarowego.
W uroczystości, która zapoczątkowała szereg zdarzeń związanych z Dniem Patrona i otrzęsinami klas pierwszych, wzięła udział Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Justyna Gogacz, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Pani Teresa Malec, grono pedagogiczne oraz uczniowie.
Do pełnienia tak zaszczytnej funkcji zostały zaprzysiężone trzy składy.
Pierwszy skład:
Drugi skład:
Trzeci skład:
Wszystkim życzymy wytrwałości na stanowiskach.
K.J.
Niniejszym inforujemy, iż w roku szkolnym 2019/2020 nasza szkola postanowiła nie narzucać Rodzicom oferty grupowego ubezpieczenia NNW tzw " NNW szkolne". Nie znaczy to jednak , iż kwestie ubezpiecznia uczniów są nam obojętne.
Przepisy ustawy Prawo oświatowe ( ustawa z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe tj; Dz.U.z 2018r.poz. 996z poźn. zm), nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również organów szkoły, do podejmowania czynności związanych z zawieraniem umó ubezpieczenia na rzecz uczniów. Także rada rodziców nie mają upoważnienia prawnego do zawierania jakichkolwiek umów, w tym umów ubezpieczenia grupowego NNW.
Spośród nadesłanych przez różne Towarzystwa ofert Ubezpieczeń NNW szkolengo pozostawiając rodzicom niezależność w wyborze ubezpieczenia, polecamy skorzystanie z portali on-line:
- www.ubezpieczeniadladzieci.pl
gdzie Rodzic może wybrać zakres i skladkę ubezpieczenia, które najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom.
Trzy klasy wyruszyły w daleką podróż, by walczyć o życie. Uczniowie pani Moniki Rydlińskiej, pani Ewy Sankowskiej i pana Jarosława Boboryki zostali uprowadzeni przez wychowawców i panią Ninę Kułagę (na gościnnych występach). Nauczyciele wywieźli swoich milusińskich w nieprzyjazne człowiekowi miejsce, na żar, spiekotę, okrucieństwo pustyni... To znaczy tak po prawdzie na głód, chłód i poniewierkę. Żeby przeżyć, biedni licealiści musieli pokonywać bagna, rwące potoki, uprawiać wspinaczkę wysokogórską, a nawet liczyć na cud na polu minowym.
No i cud się stał, wszyscy przetrwali. Teraz trzeba będzie walczyć o życie na lekcjach, ale po takim doświadczeniu wyzwania szkolne nie będą niczym trudnym.
Powiat świętuje dwudziestolecie istnienia i zaprosił gości, by tę rocznicę uświetnić. Tak więc i nasza szkoła dołożyła swój wkład. Było stoisko, były i występy. Najpierw Dwór Krzywoustego zatańczył i zaśpiewał na średniowieczną nutę, zaś wystąpiła Karolina Kiełpińska z klasy 1e już całkiem w współczesnym repertuarze.
Życzymy kolejnych lat naszemu powiatowi!
W tym roku cała Polska czytała polskie nowele. Nasze miasto z tygodniowym poślizgiem pochyliło się nad pięcioma tekstami spośród wybranych przez Prezydenta RP.
Nie mogło zabraknąć tego dnia i nas. Beata Wołosiak i Zuzanna Grzesiuk z panią Ewą Sankowską przeczytały "Orkę" W.S. Reymonta, gorzki tekst o doli chłopów.
13 września w piątek nie bacząc na datę uczniowie klas IA i IC wraz ze swoimi wychowawcami-
p. Mirosławą Pyzik- Marciniak i p. Kazimierzem Jabłońskim wyruszyli na Poligon w Chełmie Gryfickim. Wyprawa przypominała obóz przetrwania, wielu pierwszoklasistów po raz pierwszy zetknęło się ze wspinaczką, strzelaniem, pokonywaniem bajorek i poszukiwaniem skarbów. Często musieli liczyć na siebie nawzajem, by zdobyć kolejne cenne punkty. Ale taki był zamysł wyprawy- INTEGRACJA. Sprawdzili się w 100%. Wróciliśmy szczęśliwi, pełni wrażeń i po kiełbasce, która po wysiłku smakowała jak nigdy.
Dnia 18.09.2019r. o godz. 17.00 odbędzie się w szkole spotkanie Rodziców wszystkich klas.
Porządek spotkania:
1. Spotkanie w auli z Dyrektorem Szkoły i wychowawcami klas,
2. Spotkanie w klasach z wychowawcami:
- sprawy organizacyjne
- wybory do Rady Oddziałowej
-sprawy różne
Rok szkolny 2019/2020 w Liceum Ogólnokształcącym
im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim uroczyście rozpoczęty.
Dnia 2 września rok szkolny rozpoczęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im.Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim.
W uroczystości wzięli udział Wicestarosta Kamieński, Rodzice, Absolwenci, Nauczyciele. W swych przemówieniach pani dyrektor Teresa Malec, pani wicestarosta Joanna Piwińska, Ksiądz Leszek Tokarzewski życzyli wszystkim uczniom aby czas spędzony w szkole był radosny, pracowity i przynosił oczekiwane efekty w pracy. Po przemówieniach odbyło się ślubowanie uczniów klas I na Sztandar szkoły. Ślubowanie z poszczególnych klas złożyli uczniowie :
z klasy I a: Julia Knopp i Jakub Nowacki
z klasy I b : Julia Chybowska i Wiktoria Hałabaty
z klasy I c: Zuzanna Rapa i Zuzanna Dobersztajn
z klasy I d: Emilia Bieć i Natalia Krupa
z klasy I e : Martyna Koszela i Jakub Sumiński
Rotę ślubowania odczytała uczennica z klasy II b, Martyna Winiarczyk, która w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała najwyższą średnią wyników w nauce.
Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
Jutro wakacje, lekcje skończone!
Czesław Janczarski
W środę 19 czerwca licealiści po raz ostatni przed wakacjami spotkali się na uroczystym apelu, by po trudach roku szkolnego odebrać świadectwa promocji do kolejnej klasy. Wśród nich byli tacy, którzy przez cały rok szkolny nie szczędzili wysiłków, by osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i otrzymać świadectwo z wyróżnieniem i nagrody książkowe.
Z rąk pani dyrektor Teresy Malec i swoich wychowawców odebrali je:
Z klasy IA:
Klaudia Jacewicz,
Anita Stępak,
Patrycja Sobierajska.
Z klasy IB:
Anna Chrastina,
Górczyński Bartłomiej,
Krupska Julianna,
Winiarczyk Maryna.
Z klasy IIB:
Filip Krzyżanowski.
Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim ufundowało nagrody dla trzech najlepszych uczniów szkoły, którzy nie tylko osiągnęli wysokie wyniki w nauce, ale także godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursach.
Nagrodzonymi osobami byli:
Winiarczyk Martyna z klasy IB,
Krupska Julianna z klasy IB
Krzyżanowski Filip z klasy IIB
Nagrody wręczyła uczniom p. Aneta Byczkowska – sekretarz powiatu kamieńskiego.
Wśród nagrodzonych znaleźli się także uczniowie, którzy z sukcesem próbowali swoich sił w konkursach, a także ci, których frekwencja w szkole mogła by być przykładem dla innych.
Za wysoką frekwencję nagrody otrzymały:
Martyna Winiarczyk z klasy IB
Gabriela Olszewska IIB
Dyplom dla najlepszego ucznia w szkole w Zawodach „Matematyczny Kangur” otrzymała:
Julita Żebrowska z klasy II B
Dyplom za znakomitą pracę w ogólnopolskim konkursie plastycznym ”Tęcza-FOTO”otrzymał:
Maciej Ryłko z klasy IIB
Dyplomy dla uczennic, które osiągnęły wysokie lokaty w Wielkim Kamieńskim Dyktandzie organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Kamieniu Pomorskim z rąk p. Ewy Sankowskiej otrzymały:
Jaworska Magda- I miejsce
Masalska Dominika- II miejsce
Jacewicz Klaudia- III miejsce
Wielu uczniów z naszej szkoły uzyskało średnią ocen powyżej 4,0. Byli to:
Z klasy IA:
Budzelewska Malena
Frączek Iga
Kwaśniak Hanna
Niemczycka Oliwia
Stolarek Natalia
Zwierzykowska Karolina
Z klasy IB:
Bartosz Kornelia
Ciechanowski Jakub
Golak Olga
Grabowska Alicja
Homik Jan
Iwaniuk Lena
Jakubowska Weronika
Łabuńko Julia
Nowak Wojciech
Olszak Zbigniew
Przydryga Igor
Stolcman Patrycja
Z klasy IIA:
Chrastina Ewa
Z klasy IIB:
Grzesiuk Zuzanna
Masalska Dominika
Pintal Maja
Ryłko Maciej
Salamon Katarzyna
Wołosiak Beata
Żebrowska Julita
Pani dyrektor Teresa Malec pogratulowała uczniom sukcesów, podziękowała za pracę uczniom, nauczycielom a także pracownikom administracji i obsługi. Złożyła także wszystkim życzenia zasłużonego, bezpiecznego wypoczynku w trakcie wakacji. Wszystkich nauczycieli i uczniów w wakacyjny nastrój wprawił utwór zaśpiewany przez Martynę Winiarczyk.
Po zakończonej uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, by pożegnać się ze swoimi wychowawcami. Przed nimi aż 74 dni wakacji…
M.P.M.
Spora grupa naszych uczniów zakończyła rok szkolny na sportowo. W dniu 18.06 2019r. wzięli oni udział w Biegu Dnia Olimpijskiego, który odbył się w Dziwnowie w 100 rocznicę powstania PKOL. Honorowymi gośćmi tej imprezy było wielu polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków z którymi można było porozmawiać i sfotografować się.
Naszą szkołę reprezentowali : Kuba Mikosz, Sobierajska Patrycja, Chrastina Anna, Górczyński Bartłomiej, Homik Jan, Jakubowska Weronika, Łabuńko Julia, Przydryga Igor, Szpakowski Piotr, Krzyżanowski Filip, Urbańska Zuzanna.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników szczególnie Sobierajskiej Patrycji i Chrastinie Annie, które stanęły na na zaszczytnym podium zwycięzców zdobywając w swojej kategorii II i III miejsce.
Dziękujemy!!!
Serdecznie zapraszam Rodziców uczniów klas I i II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 dnia 19 czerwca 2019 o godz. 9.00 do auli szkoły.
Dyrektor Szkoły
Teresa Malec
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się
19 czerwca 2019r. o godz. 9.00 w auli szkoły.
Uczniowie klasy Ib i Ia wraz ze swoimi wychowawczyniami panią Beatą Krowicką i Niną Kułagą w dniach od 10.06.2019 do 14.06.2019 odbyli wycieczkę do Warszawy.
Zdobywanie stolicy było dla nich nie lada wyczynem gdyż z nieba lał się żar a nogi odmawiały posłuszeństwa. Mimo wielu przeciwności losu po pięciu dniach szczęśliwie powrócili do domów a w głowach pozostały im tylko miłe wspomnienia i fotografie z najpiękniejszych miejsc naszej ukochanej stolicy.
„ GENETYKA DLA EDUKACJI I RODZINY”
Kolejny już trzeci rok młodzież naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w warsztatach „ Genetyka dla Edukacji i Rodziny” przygotowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych na PUM w Szczecinie , które odbyły się 8 czerwca 2019r.
Program zajęć obejmował wykłady oraz warsztaty ćwiczeniowe w laboratoriach
W programie:
I
Powitanie , omówienie programu Konferencji i Warsztatów – mgr Elżbieta Przerwa Prezes Stowarzyszenia
II WYKŁADY:
WYKŁAD INAUGURACYJNY – prof. Jan Lubiński (PUM)
„ Równowaga kwasowo-zasadowa organizmu” – dr inż. Edyta Balejko (ZUT)
„ Epigenetyka , nutrigenetyka – czy można oszukać genetyczne przeznaczenie” –
dr hab. Lidia Skuza prof. (US)
„ Priobiotyki w profilaktyce chorób cywilizacyjnych” –dr hab. Elżbieta
Bogusławska- Wąs prof. (ZUT)
„ Witamina D3 – czy dobra na wszystko?” – mgr inż. Angelika Heberlej ( ZUT)
III . Przerwa na lunch , przejście na warsztaty według grup
IV. WARSZTATY
Uczniowie –uczestniczyli kolejno we wszystkich trzech warsztatach w każdym Laboratorium.
Grupa I : Warsztaty 1 – Laboratorium w Zakładzie Podstaw Żywienia Człowieka . Sala 120A
„ Przygotowanie żywności o działaniu alkalizującym”
Grupa II A : Warsztaty 2 – Laboratorium w Zakładzie Mikrobiologii i Biotechnologii Stosowanej. Sala 413 „ Produkty fermentowane jako źródło bakterii prozdrowotnych”
Grupa II B : Warsztaty 3 – Laboratorium w Zakładzie Towaroznawstwa i Oceny Jakości.
Sala 219-221 „ Ocena sensoryczna żywności”
Nauczyciele : „ Genetyka w edukacji” . Panel dyskusyjny – prezentacja i wymiana doświadczeń nauczycieli. Prowadzenie – mgr Elżbieta Przerwa, dr Wojciech Kluźniak.
Warsztaty w laboratorium dla uczniów prowadzili:
Grupa I – prowadzenie dr inż. Edyta Balejko , mgr inż. Angelika Heberlej , inż.Urszula Pietruszka , inż Natalia Spiżak
Grupa II – prowadzenie dr hab.inż.Barbara Czerniejewska –Surma prof.ZUT ,
dr inż..Grzegorz Bienkiewicz , dr inż. Dominiak Plust
Grupa III – prowadzenie dr hab.inż. Elżbieta Bogusławska-Wąs prof. ZUT.
Jako opiekunowie uczniów – uczestniczyliśmy najpierw w wykładach razem z młodzieżą , później braliśmy udział w konferencji , gdzie mieliśmy okazję podzielić się doświadczeniami z zakresu ujęcia problematyki związanej z genetyką i profilaktyką zdrowotną w programie edukacji.
Każdy z uczestników warsztatów i konferencji otrzymał certyfikaty uczestnictwa.
T.M
Dzień Dziecka to cudowne święto ociekające uśmiechem i czekoladą. I nie ma znaczenia, ile masz lat 5, 10, 15, czy jesteś na chwilę przed maturą, to święto dziecka w Tobie. To, że dla swoich rodziców jesteś dzieckiem, to oczywiste. Ale że dla nauczycieli licealnych – to już nie zawsze jest oczywiste... A tu taaaaaakaaaaaaaa niespodzianka... Tego jednego dnia problem matury za rok czy dwa nie istniał. Istniały czekolada, lody, owoce, lemoniada. Rozkosz podniebienia...
A było tak, że pod koniec trzeciej lekcji nagle nauczyciele skończyli lekcje i zaprowadzili nas do auli. A tam.... A tam - za firmową ladą lodziarni PISTACCIO - pracownicy tejże firmy i nasi nauczyciele. Mrrrrrrrrrrr... Co za przyjemność. Truskawka czy marakuja? Polewa czekoladowa czy miętowa? Oto, do jakich problemów zawęziło się postrzeganie świata. I oby były to największe problemy.
Wszystkim dzieciaczkom świata składamy najserdeczniejsze życzenia niekończącej się beztroski, a firmie PISTACCIO gorąco dziękujemy!!!
Dnia 29.05.2019r zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów dotyczące zachowania bezpieczeństwa i zachowania się w sytuacjach kryzysowych, niebezpiecznych oraz o bezpieczeństwie w czasie jazdy samochodem.
Szkolenie prowadził nadkomisarz Szymon Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Uczniowie otrzymali również informację o możliwościach kontaktowania się z odpowiednimi placówkami i osobami.
Obejrzeli również film „Szanuj życie” o zagrożeniach i zachowaniu bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem.
Poruszono również temat związany z bezpieczeństwem w czasie zbliżających się wakacji.
T.M.
Dnia 21 maja 2019 roku klasy pierwsze naszego liceum wraz z wychowawcami i panem Mateuszem Kosturem, nauczycielem historii, wybrały się na wycieczkę do Centrum Dialogu „Przełomy” w Szczecinie.
Miejsce to powstało, aby oddać hołd ludziom walczącym za demokratyczną Polskę i tym, którzy poświęcili za to swoje życie. Ekspozycja muzealna została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, cały czas oddziaływała na nas obrazem, światłem i dźwiękiem.
Przekroczywszy progi muzeum, uczniowie przeszli drogę 50 lat walki o demokrację w Szczecinie. Po obejrzeniu wystawy uczestnicy wycieczki wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez świadka historii i uczestnika protestów szczecińskich.
Wycieczkę zakończyła sesja zdjęciowa przy replice okrągłego stołu, która jest wyeksponowana na dziedzińcu muzeum.
Była to prawdziwa, żywa lekcja historii, która pozostanie w naszej pamięci na długo.
Dnia 22.05.2019r. o godz. 17.15.-18.00 w szkole odbędą się spotkania Rodziców klas I-II z wychowawcami klas-wywiadówka oraz spotkania z poszczególnymi nauczycielami uczącymi.
O godz. 17.00 – spotkanie Rodziców w auli z Dyrektorem Szkoły i przedstawicielem Policji- dotyczące procedur bezpieczeństwa.
W końcu nadszedł ten długo oczekiwany dzień dla tegorocznych absolwentów – dzień I pisemnego egzaminu maturalnego. Wzorem poprzednich lat, matura zaczęła się egzaminem z języka polskiego. W naszej szkole podeszli do niego wszyscy abiturienci, czyli dokładnie 44 osoby. Jak można było się zorientować patrząc na nich byli w dobrym zdrowiu i optymistycznych nastrojach. Oby ten stan ducha i ciała nie opuszczał ich w najbliższych tygodniach, bo przed nimi niemała porcja wysiłku umysłowego. Czeka ich długa seria egzaminów.
Do zdania mają co najmniej cztery egzaminy pisemne: j. polski, matematyka i j. obcy- w zakresie podstwowym oraz przynajmniej jeden, wybrany przedmiot w zakresie rozszerzonym. Oprócz tego czekają ich dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i obcego.
Po 21.05.2019r., kiedy to odbędzie się ostatni pisemny egzamin w naszej szkole, wszyscy będą czekali już tylko na wyniki.
Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego i wydania zdającym świadectw to 4 lipca 2019 r.
J.B.