Z takim hasłem przewodnim, grupa złożona z uczniów klas: IB, IVB i IVC wybrała się dzisiaj, tj. 22.03.2023r. do Szczecina, do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Z okazji naszych, szkolnych Dni Nauk Ścisłych i jednocześnie Dni Otwartych na tej uczelni uczniowie mogli dowiedzieć się czym się zajmują jej studenci. Co prawda nie byliśmy w stanie jednego dnia odwiedzin dowiedzieć się o działalności wszystkich 11 wydziałów, ale to co zobaczyliśmy wystarczy żeby docenić dużą różnorodność dziedzin naszego życia, w której bez rozwiniętej technologii byłoby nam delikatnie mówiąc niewygodnie.
Na początku odwiedziliśmy Centrum Dydaktyczno-Badawcze Nanotechnologii ZUT, gdzie około 30 kół naukowych różnych wydziałów uczelni prezentowało na czym polega ich działalność, no i dlaczego warto wśród nich być.
W drugiej części naszego pobytu udaliśmy się do Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki. Tam obejrzeliśmy Halę Technologiczną – a w niej duże i małe roboty przemysłowe. W laboratoriach badawczych prześwietlono nas kamerą termowizyjną, zobaczyliśmy jak wygląda wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w okularach VR AR, jak działa nowoczesna tokarka. Dowiedzieliśmy się jak działa silnik Stirlinga, jak ogrzewać chłodem, jak schwytać wiatr i promienie słoneczne, jak energię elektryczną zamienić na wodór lub wodór na energię elektryczną.
To tylko niektóre atrakcje, których mogliśmy tam doświadczyć. Było ich znacznie więcej. Do tego wszystkiego, podczas przemieszczania się po hali, cały czs towarzyszył nam sympatyczny (jeżeli można tak powiedzieć o przedmiocie z plastiku i metalu) robot-piesek. Sterowany przez jednego z naukowców zachowywał się naprawdę jak prawdziwy kundelek.
Uczelnia zrobiła naprawdę wiele żeby przekonać do siebie potencjalnych, przyszłych studentów. Ilu naszych uczniów ją w przyszłości zasili? Oby jak najwięcej, bo kończąc takie studia, na brak ciekawej, dobrze płatnej pracy nie można narzekać.
J.B.
Jak daleko od Ziemi jest teraz sonda Voyager 1?
Który Wóz, Duży czy Mały porusza się z większą prędkością wokół Gwiazdy Polarnej?
Jaki był łączny czas podróży kosmicznej astronautów z Ziemi na Księżyc?
Jaką największą rozpiętość ma zwierciadło teleskopu Webba?
Odpowiedzielibyście na te pytania zaczepieni przez kogoś na ulicy? Byłoby trudno bez Internetu, prawda?
Reprezentacje klas biorące udział w Turnieju „Matematyka to jakiś kosmos” zorganizowanym z okazji Szkolnych Dni Nauk Ścisłych właśnie na takie pytania odpowiadały. Można było się czasami zdziwić jak dobrze niektórym to wychodziło.
Oczywiście bądźmy uczciwi – pytania miały wprowadzenia, a odpowiedzi były cztery do wyboru. Niemniej jednak nie było to łatwe i każdej grupie, która choć raz odpowiedziała prawidłowo na tego rodzaje pytania należą się słowa uznania.
Podczas 1,5 godzinnej batalii o wygraną nie brakowało momentów dramatycznych takich jak losowanie pytań, presje czasowe, licytacje w zakupie niektórych pytań, kary za złe odpowiedzi. Na przykład: piękną szarżą popisała się drużyna klasa IB, która zajmowała na koniec przedostatnie miejsce. Wylicytowała ostatnie pytanie stawiając za nie 8 pkt, które straciłaby w razie błędnej odpowiedzi co by jej dało ostatnie miejsce w turnieju. Odpowiedzieli jednak na to pytanie prawidłowo i awansowali „rzutem na taśmę” o dwie pozycje odbierając jednocześnie drużynom z czoła tabeli możliwość ostatniej okazji do wygrania turnieju.
Turniej zakończył się zwycięstwem reprezentacji klasy IVB, która uzyskała łacznie 30pkt, drugie miejsce zajęła klas IVC -28pkt, trzecie miejsce kl. IVa- 27pkt.
Gratulujemy drużynie zwycięskiej, która oprócz dyplomu otrzymała nagrody rzeczowe i piąteczki z matematyki. Mam nadzieję, że też satysfakcję z wygranej, która nie przyszła łatwo.
J.B.
17 marca na całym świecie obchodzi się Dzień Świętego Patryka- patrona Irlandii.
U nas to święto przebiegało w atmosferze radości i zabawy, a konkretnie gry planszowej. Aby przesunąć swój pion na planszy ( czyli na podłodze w auli) trzeba było odpowiedzieć na pytania związane z historią i kulturą Irlandii. Na grających przygotowano również pułapki w postaci pól zmieniających wyniki gry. Na zwycięzców czekał jednak na mecie garniec złotych monet, czyli było o co walczyć !
Monety były z czekolady, co prawda, ale jednak!
Klasy 1a i 4b okazały się w rywalizacji najlepsze!
Gratulujemy!
Dzisiejszy dzień, t.j. 16 III 2023r. jest w naszej szkole kolejnym, trzecim w cyklu Dni Nauk Ścisłych. Dokładnie o godzinie 9:00, 18 uczniów przystąpiło do zmagań z bardzo specyficznymi zadaniami Międzynarodowego Konkursu - Kangur Matematyczny.
Niektóre z tych zadań mogą przysporzyć solidnego zawrotu głowy niejednemu uczestnikowi. Żeby zdobyć w tym konkursie dobry wynik, umysł ucznia musi wejść na najwyższe obroty. Nie jest łatwo taki stan osiągnąć, ale już sama próba dokonania tego, przyczynia się w jakimś stopniu do rozwoju inteligencji.
Wyniki konkursu poznamy dopiero w I połowie maja. Wtedy dowiemy się jak poszło naszym.
Poza dwoma konkursami matematycznymi, które odbyły się w ostatnich dniach, uczniowie w ramach DNŚ mieli okazję dowiedzieć się: co to jest nic? Czym jest boska proporcja? Dlaczego podczas podróży z prędkością światła czas płynie wolniej? Czym jest czarna dziura i horyzont zdarzeń?
Wirtualne wykłady i prezentacje trwają, więc przed nami jeszcze niejedno dziwne pytanie i próba zdobycia odpowiedzi na nie.
Obecnie wszystkie klasy zbierają szyki i wybierają swoją reprezentację do walki o główną wygraną w turnieju klas, który odbędzie się w poniedziałek 20 III 2023r po długiej przerwie w auli.
Która klasa okaże się najbystrzejsza? Której z nich niestraszne staną się pytania z matematyki z kosmosu? Której z nich będziemy gratulowali zwycięstwa?
Tego dowiemy się już w poniedziałek, mam nadzieję - po świetnej zabawie :-)
J.B.
W dniu 14.3, czyli w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi rozpoczynają się w naszej szkole Dni Nauk Ścisłych, które będą trwały do 23 marca.
W ciągu tych dziesięciu dni nasi uczniowie będą mieli okazję dużo intensywniej niż na codzień poświęcić uwagę naukom ścisłym.
W programie między innymi:
14.03 - Dzień liczby Pi -
- "Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia"
od 15.03 do 23.03 - wirtualne spotkanie z naukowcami i pasjonatami wiedzy.
16.03 - "Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
20.03 - Turniej klas - " Matematyka, to jakiś kosmos".
22.03 - Wyjazd na Dni Otwarte ZUT do Szczecina.
23.03 - Pokaz eksperymentów fizycznych uczniów liceum dla uczniów SP.
J.B.
W styczniu 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim uruchomiona została strzelnica multimedialna, która wzbogaca ofertę programową szkoły. Została ona pozyskana z myślą o Naszej Młodzieży, w szczególności podniesienia poziomu zajęć z edukacji policyjnej w zakresie praktycznego wyszkolenia strzeleckiego uczniów klas o profilu policyjnym, a także zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa.
Laserowy multimedialny trenażer ćwiczebny daje wiele możliwości jego wykorzystania. Umożliwia prowadzenie zajęć strzeleckich na kilku stanowiskach jednocześnie z wykorzystaniem broni krótkiej lub długiej, prezentując przy tym indywidualne wyniki bieżących treningów. Strzelnica pozwala prowadzić zajęcia w sytuacjach zbliżonych do realnych, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz w zmiennych warunkach otoczenia. Nauka realizowana jest poprzez programy pozwalające na prowadzenie strzelania do tarcz, jak i treningów sytuacyjnych, w tym ćwiczenia na refleks.
Atutem strzelnicy jest m.in. możliwość prowadzenia ćwiczeń z wykorzystaniem tarcz treningowych oraz replik broni, które odpowiadają oryginałom wykorzystywanym przez polską Policję. Zaleta ta daje możliwości podniesienia poziomu praktycznego przygotowania uczniów klas policyjnych, a w konsekwencji zwiększa szanse i pretenduje absolwentów Naszego Liceum, jako potencjalnych kandydatów do służby w Policji lub w innych formacjach mundurowych.
I.K.
o
23.01.2023r. kl. I a wzięła udział w warsztatach medialnych organizowanych w ramach Technologicznej Akademii Mediów w Szczecinie.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją dotyczącą fotografii, jej form i różnych technik. Następnie uczniowie, pod okiem profesjonalistów, wcielili się w rolę fotografów i tworzyli w grupach niesamowite zdjęcia oparte na grze światła. Ostatnim punktem spotkanie był pokaz robotów i maszyn w Hali Technologicznej Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki.
Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawe i wzbogaciły młodzież o nową wiedzę i umiejętności.
M.W.
19 stycznia 20223 r. policjanci Wydziału Kadr i Szkolenia z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie spotkali się z uczniami klas trzecich i czwartych Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim zachęcając do podjęcia służby w Zachodniopomorskiej Policji.
Funkcjonariusze tej mundurowej formacji przedstawili wymagania dla kandydatów i proces rekrutacji do służby w Policji. Uczniów najbardziej interesowały warunki służby oraz uposażenie jakie policjant otrzymuje za wykonywane obowiązki.
Uczestnicy spotkania otrzymali od policjantów materiały promujące służbę w Policji, natomiast szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać m.in. na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji, po adresem: https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/
I.K.
Koniec Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej oznacza też zakończenie Konkursu na Najlepszego Analityka Piłki Nożnej w naszej szkole. Konkurs trwał przez cały czas mistrzostw, czyli prawie miesiąc. Wzięły w nim udział 57 osoby. Walka o tytuł mistrza, była bardzo zacięta, do samego końca nie wiadomo było kto zwycięży.
Po gwizdku sędziego kończącego grę Argentyny z Francją stało się jasne, że tytuł "Najlepszego Analityka Piłki Nożnej" zdobyła Aleksandra Krupa z kl. III B (221 pkt), która na mecie wyprzedziła Michała Masalskiego z kl. III B (217 pkt) i Piotra Kopcia z kl. IVB (217 pkt).
Gratulacje dla Mistrzyni!
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za wspólną zabawę, przeżyte emocje i niezapomniane wspomnienia związane z MUNDIALEM 2022.
Gratuluję celnych trafień w typowaniu wyników!
Wszyscy doświadczaliśmy tego, jak piłka nożna potrafi być przewrotna, jak ciężko z tego powodu było przewidzieć zakończenie wielu meczów.
Jarosław Boboryko - organizator konkursu.
Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2022 roku wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
Po długiej podróży dotarliśmy szczęśliwie do stolicy! Tego dnia wybraliśmy się do centrum miasta, a pierwszą atrakcją wycieczki były Złote Tarasy. Tutaj posililiśmy się, ale najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru był mecz piłki nożnej naszej reprezentacji z drużyną Argentyny. Wszyscy zasiedliśmy w fotelach Multikina i wraz z cała salą kibicowaliśmy naszej drużynie. Ku naszej radości Polska wyszła z grupy, więc ciągle jest nadzieja na wielki sukces!
Późnym wieczorem dotarliśmy do hostelu, gdzie poszliśmy na zasłużony odpoczynek.Następnego dnia udaliśmy się na Zamek Królewski, gdzie zachwycały nas piękne komnaty, bogato zdobione. Kolejnym celem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Poszczególne ekspozycje uświadomiły nam ile cierpień i okrucieństw przeżyli Warszawiacy, jak wielu zginęło w powstaniu, a także jak wielkich zniszczeń dokonali Niemcy. Oby to się nigdy nie powtórzyło!
Ostatnią atrakcją tego dnia było Muzeum Iluzji, gdzie mogliśmy poczuć się jak małe dzieci radując się z różnych ekspozycji i łamigłówek. Była między innymi sala luster, tunel czy kalejdoskop, gdzie atrakcje opierały się na złudzeniu optycznym.
Kolejny i ostatni dzień w Warszawie przywitał nas rześkim porankiem. Dziś celem naszej wycieczki był Pałac Kultury i Nauki oraz zwiedzanie Sejmu. Będąc na 30 piętrze PKiN mieliśmy okazję podziwiać panoramę miasta. Były to niesamowite wrażenia.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie gmachu Sejmu RP.Udaliśmy się w kierunku ulicy Wiejskiej, gdzie po dokładnej kontroli otrzymaniu przepustek weszliśmy do budynku Sejmu RP. Tam przywitał nas poseł Michał Jach. Zwiedzanie zaczęliśmy od makiety kompleksu sejmowego. Najważniejszym miejscem, które zwiedziliśmy była sala posiedzeń widziana z balkonu (zwanego galerią) oraz auli- miejsca gdzie parlamentarzyści udzielają wywiadów. Zobaczyliśmy tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia udaliśmy się do sejmowej restauracji na obiad. Na pożegnanie każdy z uczestników otrzymał od posła Michała Jacha upominki, które będą przypominały czas spędzony w Sejmie. Była to dla nas wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu.
Pełni licznych wrażeń i ciekawych wspomnień wróciliśmy do naszego miasta.
W dniu 2.12.2022 uczniowie LO wybrali się pozwiedzać Berlin oraz odwiedzić świąteczny Weihnachtsmarkt.
O poranku Berlin powoli budził się, a my zaczynaliśmy naszą wycieczkę po tym mieście szlakiem najważniejszych zabytków, od Bramy Brandenburskiej, aleją Unter den Linden, aż na Alexanderplatz. Zwiedziliśmy Trafiła nam się piękna pogoda, bez deszczu, bezchmurne niebo, więc udało nam się trochę zobaczyć.Następnie spędziliśmy w Niemieckim Muzeum Techniki (niem. Deutsches Technikmuseum).
Liczba wystaw i eksponatów jest tam ogromna, po 3 godzinach chodzenia wciąż nie zobaczyliśmy wszystkiego, co nas interesuje. Najwięcej czasu spędziliśmy oglądając stare pociągi i statki.Posileni szybkim jedzeniem udaliśmy się na główną atrakcję dnia – świąteczny jarmark.
N.W.
Serdecznie gratuluję otrzymania stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023.
Jestem przekonana, że Twoje zdolności i umiejętności poparte praca pomogą Ci odnieść dalsze sukcesy w życiu zawodowym i osobistym.
Gratuluję również wszystkim uczącym nauczycielom i dziękuję za wkład w pracę w przygotowanie uczennicy, która osiąga sukcesy i odnajduje wiele radości płynących z nauki.
Dyrektor Teresa Malec
Dnia 29 listopada 2022r. w Szczecinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom.
Dyplomy potwierdzające uzyskanie stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczył najzdolniejszym uczniom szkół średnich Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i Zachodniopomorski Kurator Oświaty Jerzy Sołtysiak.
Mistrzostwa świata w piłce nożnej doszły do półmetka. Rozegrano już 32 spośród 64 meczy. Drużynom została ostatnia kolejka spotkań, aby przebić się z fazy grupowej do pucharowej.
Walka w Katarze jest zacięta, ale u nas w szkole również nie brakuje emocji. Rozgrywany jest bowiem równolegle do mundialu Konkurs na najlepszego analityka piłkarskiego naszej szkoły.
Każda osoba w szkole może codziennie, w sali nr 15 typować wyniki meczów odbywających się w Katarze. Za trafienie prawidłowego rozstrzygnięcia danego meczu lub liczby strzelonych bramek przez daną drużynę zdobywane są punkty, które są kumulowane w prowadzonym rankingu.
Trzeba przyznać, że zainteresowanie konkursem jest spore, bo na liście rankingowej są w tej chwili 52 nazwiska. Lista osób chętnych do udziału w tej zabawie każdego dnia rośnie. Wśród typujących są uczniowie, świetnie sobie radzące sobie uczennice, ale też trójka nauczycieli. Wszyscy mają nadzieję na tytuł Mistrza Analizy Piłkarskiej.
Od kilku dni na czele rankingu znajduje się Michał Miśko i mimo depczących mu po piętach innych uczestnikach konkursu, nie chce oddać pierwszego miejsca. Kilka osób jest naprawdę blisko jego wyprzedzenia i nie może się doczekać jego potknięcia w typowaniu. Na razie dobrze mu idzie, ale zobaczymy jak będzie w fazie pucharowej, bo to jednak inny charakter spotkań.
J.B.
11 listopada 1918 roku był pierwszym dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli i nieobecności na mapie Europy, Polska stała się samodzielnym państwem. Dzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym dopiero ustawą z kwietnia 1937 roku.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2022r. odbyła się z tej okazji akademia.
W uroczystym apelu, który rozpoczął się od prezentacji najpiękniejszych zakątków naszego kraju oraz odśpiewania hymnu, wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Młodzież klasy: 1a,1b,1c, 4b i 4c przedstawiła program artystyczny o patriotycznym charakterze.
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych.
Dnia 7 listopada wszyscy uczniowie włączyli się w akcję wspólnego tworzenia kokard narodowych z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Wykonane przez uczniów kotyliony zostaną rozdane mieszkańcom Gminy w czasie obchodów Święta Niepodległości 11 listopada „ Kamień w barwach biało-czerwonych”.
Celem akcji jest uszanowanie dla tradycji, integracja z mieszkańcami Gminy oraz widoczność barw narodowych na wydarzeniach patriotycznych.
Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie. Święto Zmarłych to również pamięć o tych którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci o bohaterach.Na kilka dni przed tym świętem uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kamieniu Pomorskim włączyli się w akcję MEN "Szkoła pamięta".
W ramach akcji uczniowie naszej szkoły w dniu 28 października 2022 złożyli symboliczne kwiaty i zapalili znicze na Cmentarzu Wojskowym, oddając hołd bohaterom naszej wolności.
Klasy policyjne w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim tworzone są już od kilkunastu lat. Uczniowie zdobywają wiedzę m.in. na tematy związane z historią formacji policyjnych oraz funkcjonowaniem współczesnej Policji, poznają arkana wiedzy z zakresu prawa, w tym prawa konstytucyjnego, a także nabywają praktyczne umiejętności z musztry policyjnej i wyszkolenia strzeleckiego.
Ważnym wydarzeniem uczniów klas pierwszych jest mundur, który jest wyróżnikiem tej klasy, ale przede wszystkim stanowi zobowiązanie do jego poszanowania i godnego reprezentowania szkoły. To także obowiązek ucznia do dobrej nauki i pełnego przestrzegania dyscypliny szkolnej.
Uczniowie pierwszej klasy o profilu policyjnym właśnie otrzymali swoje pierwsze mundury, z czego są bardzo dumni. Zadowolenie jest tym większe, że są oni pierwszym rocznikiem, który ma możliwość założenia nowego wzoru munduru obowiązującego w Naszym Liceum od tego roku szkolnego.
Oprac. I.K.
Dziś 18.10.2022r w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne poświęcone profilaktyce nowotworów piersi „Bądź swoją bohaterką”.
Miesiąc październik od wielu lat na całym świecie poświęcony jest walce z nowotworem piersi. Różowa wstążeczka 🎗jest symbolem kampanii profilaktycznej wczesnego wykrywania nowotworów piersi, jak również symbolem pojedynku kobiet zmagających się z chorobą oraz lekarzy onkologów .
W auli szkoły miała miejsce prelekcja oraz spotkanie z osobą doświadczoną chorobą , można było samodzielnie zbadać pierś na fantomie , porozmawiać czy zadać pytanie.
W spotkaniu brały udział klasy III i IV z nauczycielami.
Prelekcję prowadziły panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim, a gościem specjalnym była Pani Maria Najdowska Prezes Stowarzyszenia „Amazonki” w Gryficach.
Pielęgniarka szkolna Anna Gawłowicz
Czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją?
13.10.2022 r. uczniowie klasy I c wybrali się na spektakl baletowy „Mały Książę”, który odbył się w Operze na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Podróż w magiczny świat tańca i muzyki był możliwy dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie Opera z klasą. Wieloetapowy program obejmuje szereg działań i jest adresowany do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa zachodniopomorskiego, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości o utrudnionym dostępie do kultury. Program dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zachwycająca opowieść o chłopcu, który w poszukiwaniu przyjaciela wybrał się
w kosmiczną podróż została przełożona na język tańca i muzyki. Zróżnicowana pod względem ekspresji choreografia Lucyny Zwolińskiej układa się w całość i opowiada nam piękną historię o miłości, przyjaźni oraz dojrzewaniu. Intrygującym rozwiązaniem choreograficznym było wykorzystanie symultanicznych sekwencji tanecznych, które pozwoliły widzowi na obejrzenie spektaklu z różnych perspektyw. Ponadto twórcy sięgnęli po oryginalny pomysł zastosowania półprzezroczystej zasłony, dającej efekt trójwymiarowości spektaklu.
Muzyka skomponowana przez Gabriele Basilico to prawdziwy wachlarz doznań dźwiękowych. Pojawiła się muzyka klasyczna, elektroniczna, filmowa, czy też nagrania głosów i mimo tej różnorodności idealnie oddawała charakter poszczególnych scen oraz wprowadzała odbiorów w określony nastrój.
Reżyseria świateł również zasługuje na kilka słów uznania, gdyż Dawid Karolak, niczym malarz, w subtelny sposób wychwycił detale w ruchu tancerzy oraz zbudował magiczny klimat spektaklu. Ponadto zastosowanie na scenie prezentacji multimedialnych oraz laserów, którena pewno trafiły w gusta niejednego młodego widza, dopełniło wyjątkowego doznania w odbiorze sztuki.
„Mały Książę” to spektakl taneczny, który przyciągnie widzów w każdym wieku.Gorąco polecamy!
Opinie uczniów:
Przed przybyciem na miejsce miałam wrażenie, że może być nudno i mi się nie spodoba. Nie ukrywam, że się pozytywnie zaskoczyłam, ponieważ przedstawienie było bardzo dynamiczne i dużo się działo, więc nie było czasu na nudę.
Spodobała mi się też choreografia, która była ciekawa, emocjonująca oraz inspirująca.
Moim zdaniem spektakl był przepiękny i z chęcią odwiedziłabym operę ponownie.
Moment rozpoczęcia spektaklu wywarł na mnie ogromne wrażenie – wspaniała muzyka perfekcyjnie odzwierciedlona przez układ taneczny Pilota