Dla uczniów LO "LUDOLFINA 2019" Kl. IB Kl. IIB biol KL. IIB mat Kl. IIIA Kl. IIIB - mat Kl. IIIB - biol

Boboryko Jarosław

"LUDOLFINA 2019"

Z okazji zbliżającego się święta liczby PI (14 marca) ogłaszam zapisy i jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów naszego liceum do udziału w trzeciej edycji szkolnego konkursu "LUDOLFINA".

Termin i zgłoszenia.

Konkurs odbędzie się 14 marca, w czwartek na pierwszej lekcji. Polega na rywalizacji o przedstawienie z pamięci jak najdłuższego przybliżenia liczby niewymiernej Pi.

Zapisy do niego będą trwały do poniedziałku, 12 marca 2019r. do godz.2200. W tym terminie trzeba się do mnie zgłosić osobiście albo przesłać do mnie wiadomość: "Zgłaszam się do konkursu Ludolfina 2019, imię i nazwisko" przez dziennik elektroniczny.

Jak będzie wyglądał przebieg tego konkursu?

Uczestnicy konkursu będą musieli zapisać zapamiętane przez siebie przybliżenie liczby pi na komputerze w specjalnie do tego przygotowanym arkuszu. Komputer w chwili pomyłki da sygnał, kiedy kończy się prawidłowe przybliżenie i w tym momencie zostanie ustalona dla zawodnika liczba zapamiętanych prawidłowo cyfr po przecinku. Start może się zakończyć także w chwili, gdy wpisanie kolejnej cyfry przybliżenia będzie trwało zbyt długo i przekroczy 10 sekund.

Każdy uczestnik otrzymuje prawo do jednego powtórzenia swojej próby jeżeli uzna, że osiągnięty przez niego wynik jest poniżej jego możliwości. Z prawa tego może skorzystać na swoją prośbę tylko zaraz po skończeniu nieudanej próby. Jego wynik będzie ustalony jako maksymalny z dwóch.

Kto wypisze najwięcej cyfr przybliżenia zwycięży i otrzyma nagrodę. Gdyby ustanowił rekord szkoły, otrzyma tytuł i certyfikat rekordzisty, a jego nazwisko zostanie na trwałe zapisane w historii szkoły.

Kolejność startujących będzie losowana.

Dotychczasowa lista zwycięzców i rekordzistów:

Szymon Pawłowski

kl. IB

2018r.

110 cyfr

Karolina Gmińska

kl. IA

2017 r.

95 cyfr

Marek Ludwiczak

kl. IIIB

2016r.

66 cyfr

Przewidywane nagrody:

• Za I miejsce: ocena 6 wagi 2 z matematyki, dyplom i drobna nagroda rzeczowa. W przypadku pobicia rekordu szkoły uczeń dodatkowo otrzyma certyfikat rekordzisty, a ocena będzie miała wagę 3.
  • Za II miejsce: ocena 6 wagi 1 z matematyki, dyplom.
  • Za III miejsce: ocena 5 wagi 1 z matematyki, dyplom. Jeżeli wynik będzie wynosił ponad 66 cyfr, ocena będzie wagi 2.

Zapraszam więc do tej zabawy dedykując zasadę: Kto nie startuje, ten nie wygrywa!

Jarosław Boboryko