Proponowane kierunki kształcenia Zasady rekrutacji Ważne terminy Podanie do szkoły

Rekrutacja 2024/25

Ważne terminy

WAŻNE TERMINY DOTYCZĄCE REKRUTACJI:

1. Przyjmowanie wniosków w szkole o przyjęcie do klas pierwszych od 10 maja 2024r. do 14 czerwca 2024 r. do godz. 15:00 (wniosek do pobraniapodanie_do_szkoly_2024.pdf ).

1. Od 21 czerwca 2024r. do 5 lipca 2024r. do godz. 15:00 przyjmowanie od kandydatów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej (w oryginale, jeżeli liceum jest szkołą pierwszego wyboru) i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz innych wymaganych dokumentów.

1. 12 lipca 2024 r. (godz. 12:00) ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia (próg kwalifikacyjny wynosi 70 pkt.) i listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim.

1. Od 12 lipca 2024 r. do 17 lipca 2024 r., do godz. 15.00 w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły.
  2. 18 lipca 2024r. do godz. 12:00 Szkolna Komisja Rekrutacyjno-Kwalifikacyjna ogłasza listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klas pierwszych do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim na rok szkolny 2024/2025.

W postępowaniu uzupełniającym:

1.  Od 19 lipca 2024r. do 26 sierpnia 2024 r. – prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca
  2. 8 sierpnia 2024r. do godz. 12:00 komisja rekrutacyjna ogłasza listy kandydatów przyjętych oraz listy nieprzyjętych do klas pierwszych do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim po rekrutacji uzupełniającej.

W procedurze odwoławczej:

1. Do 12 sierpnia 2024 r. rodzice kandydata mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej z pisemnym wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim.
  2. Komisja rekrutacyjna przygotowuje uzasadnienie odmowy przyjęcia w ciągu 3 dni od złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia; uzasadnienie wydaje się w sekretariacie szkoły.
  3. W ciągu 3 dni od dnia otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia rodzic kandydata może złożyć do dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej.
  4. W terminie 3 dni od otrzymania odwołania Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim rozpatruje odwołanie.