Nawigacja

  • PODZIĘKOWANIE

    Podziękowanie dla Adriana Guranowskiego

  • Benefis pożegnalny Bogdana Milczarskiego

    12.10.2018

    Pierwszy dzień pracy,  pierwszy miesiąc, rok.... I nagle.... Emerytura...

    Kiedy? Jak? Tak za plecami człowieka nieświadomego upływu lat? Nieładnie.  Chociaż z drugiej strony,  gdy się ma pasję i całą górę marzeń,  to wreszcie jest czas temu się w pełni oddać. 

    Pożegnaliśmy dziś nauczyciela języka niemieckiego,  a kiedyś także muzyki oraz wiedzy o kulturze,  Pana Bogdana Mleczarskiego, który przed laty był także wicedyrektorem, a później dyrektorem naszej szkoły. 

    Życzymy samych rozkosznych chwil na zasłużonej emeryturze, niech ryby same wyskakują na  haczyk i żadne rekiny ich nie pożerają ;) Niechaj słońce świeci nad każdym Pana dniem, a wiatry przywiewają tylko pozytywne sprawy...

    Und alles nur, weil ich Dich liebe...

  • Uczniowie na Kongresie Bezpieczna Polska

          Dnia 11.10.2018 uczniowie naszego Liceum: Karolina Gmińska, Weronika Kolasińska, Robert Naczyński i Piotr Wejda,  pod opieką Pana Kazimierza Jabłońskiego, wzięli udział w Kongresie Bezpieczna Polska, który odbył się w Hotelu Novotel w Szczecinie. Kongres został przygotowany pod patronatem Joachima Brudzińskiego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej, Sejmową Komisją Obrony Narodowej i Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim, które to  instytucje wpisują się w obchody 100-lecia niepodległości Polski.

          Kongres miał na celu pogłębienie wiedzy o stanie bezpieczeństwa naszego państwa i promowanie postaw patryiotycznych. Uroczystego otwarcia dokonał Sekretarz Stanu w MSWiA Krzysztof Kozłowski.

    Tematykę bezpieczeństwa poruszały w wystąpieniach i debacie następujące osoby: Minister Leszek Dobrzyński, Prezes Zarządu Nobilis Media Artur Bilski, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, St.bryg. Jacek Staśkiewicz Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP, Dyr.Paweł Rodzoś ZUW Szczecin/Doradca Sejmowej Komisji ON, Dr.Jacek Ozdyk/ Uniwersytet Szczeciński.

          Młodzież zapoznała się z szerokim zakresem informacji na tematy związane z bezpieczeństwem publicznym w kontekście działalności służb cywilnych i mundurowych na obszarze Polski jak i zagrożeniami płynącymi z działalności terroryzmu islamskiego.

           Z rąk Artura Bilskiego/Nobilis Media, uczniowie otrzymali podręczniki ,,Elementarz Bezpieczeństwa Pomorza Zachodniego'', w którym znalazło się kompendium wiedzy z zakresu zagadnień bezpieczeństwa.

    K.J.

  • Sztafetowe biegi przełajowe

    W środę 10 października br. w Parku Miejskim w Dziwnowie odbyły się w ramach Licealiady 2018/2019 Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w sztafetowych biegach przełajowych zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Bałtyk Dziwnów.
    W tej niezwykle widowiskowej konkurencji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawodnicy walczyli o najlepsze wyniki  na dystansie 1000 metrów. Podczas biegu lokaty poszczególnych drużyn zmieniały się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce .
    Miłym akcentem  tego dnia było także podsumowanie przez Powiatowego Koordynatora Sportu współzawodnictwa w ramach Licealiady 2017/2018. W kategorii dziewcząt  zdobyliśmy II miejsce, zaś w kategorii chłopców III miejsce. W ogólnej klasyfikacji sportowcy naszej szkoły wywalczyli zaszczytne III miejsce.
    Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyczynili się do tego sukcesu!
     
  • NA SZCZĘŚCIE TO TYLKO ĆWICZENIE

    W przypadku sytuacji zagrożenia życia i zdrowia szybkie opuszczenie miejsca w którym

    wystąpiło niebezpieczeństwo to podstawa sukcesu. Szczególnie istotne jest to w przypadku miejsc, gdzie znajduje się duża grupa osób.

    Dlatego właśnie przeprowadza się działanie prewencyjne mające na celu ćwiczenie z ewakuacji.

     

    W dniu 10.października o godz 9:10 pracownicy szkoły Liceum Ogólnokształcącego im.Bolesława Krzywoustego, oraz uczniowie w sumie 157 osób wzięło udział w próbnej ewakuacji – ćwiczenia miały jak najbardziej oddawać rzeczywistość, więc o całej sytuacji wiedziało jedynie kilku pracowników szkoły. Alarm został ogłoszony za pomocą dzwonka szkolnego. Zadaniem nauczycieli i uczniów było szybkie opuszczenie obiektu, najkrótszą możliwą drogą ewakuacyjną . Osoby odpowiedzialne za ewakuacje sprawdziły wszystkie pomieszczenia upewniając się, że wszyscy wyszli na zewnątrz, wtedy Dyrektor szkoły zameldowała pełną gotowość przedstawicielowi jednostki straży pożarnej z Kamienia Pomorskiego. Podczas ćwiczeń nikt nie ucierpiał, a ewakuacja przebiegła sprawnie, pewnie i co najważniejsze bez paniki.

     

    M.K.

  • Licealiada 2018/2019 rozpoczęta.

                W poniedziałek 8 września 2018r. uczniowie naszej szkoły zainaugurowali udział w tegorocznej Licealiadzie udziałem w rozgrywkach w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców, które odbyły się w Międzyzdrojach.

     

                Damską drużynę naszego liceum reprezentowały Sandra Błażewicz i Natalia Kuchta, męską zaś tworzyli Patryk Jaworski i Bartłomiej Szczęsny.

                Obie pary sprawiły się na medal. Pokonały w swoich kategoriach  wszystkich rywali  i  w ten sposób zdobyły tytuły Mistrzów Powiatu.

     

               Serdecznie dziękujemy za tak dobry początek i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach!

  • Dzień Bolesława Krzywoustego w szkole

    No i stało się. Książę Bolesław, trzeci tego imienia, poślubił Salomeę, hrabiankę Bergu.

    Po drodze wydarzyło się kilka niefortunnych historii związanych z porwaniem hrabianki. Całe szczęście wojowie Bolesława, szczególnie ci najmłodsi, stanęli na wysokości zadania i wyruszyli w długą i niebezpieczną podróż mającą na celu odbicie Salomei z rąk groźnych rozbójników. Wyprawa była przemyślana. Młodzi wojowie wyruszyli w sześciu oddziałach poszukiwawczych i chyba tylko dzięki temu udało im się dotrzeć do ODWRÓCONEJ WIEŻY, by na rękach przynieść hrabiankę Bolesławowi.

    Radość Księcia granic nie miała, a że miłość przepełniała serce jego waleczne, tedy natychmiast pojął za żonę piękną Niemkę.

    Wyraz wdzięczności poddanym swym wiernym okazał pasując chrobrych wojowników na swych poddanych. Z pismami podpisanymi ręką Księcia mogą teraz spać spokojnie, gdyż ojcowskie oko Bolesława III nie pozwoli nikomu krzywdy im uczynić.

    Dnia tego uroczystego dwórki i wojowie klas II i III wykazywali się swymi zdolnościami w szrankach zwanych konkursem wiedzy o patronie, który to konkurs wygrali uczniowie klasy III B, oraz w pokazach aktorskich, które skupione były na Bolesławie - tu rewelacją okazała się klasa III A.

    Książę Bolesław wraz z małżonką Salomeą dziękują wszystkim za przybycie i pozdrawiają gorąco...

    E.S.

    Więcej zdjęć z imprezy: 

  • Otrzęsiny klas pierwszych

    04.10.2018

                Otrzęsiny kas pierwszych to już tradycja naszego liceum. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy były morskie klimaty. Samorząd Uczniowski przygotował dla pierwszoklasistów wiele ciekawych zadań związanych  z tradycjami, umiejętnościami i życiem wilków morskich.

                Nasi młodsi koledzy musieli przede wszystkim zaprezentować się w dwóch odsłonach piratów i marynarzy, śpiewali piosenki, wiązali liny, rozpoznawali smaki. Swoją sprawność fizyczną i kreatywność wykorzystali podczas próby ratowniczej kiedy musieli zmieścić na tratwie całą klasą, a umiejętności taneczne w momencie gdy wylądowali na nieznanej wyspie i zostali pojmani przez wodza murzyńskiego plemienia.

     

                Do wspólnej zabawy zostały wciągnięte nie tylko klasy pierwsze ale cała społeczność szkolna.

     

    Więcej zdjęć z imprezy: 

  • Podziękowanie

  • WOPR z warsztatami w projekcie „Zielona Energia”.

                Dnia 28 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, odbyło się spotkanie w ramach projektu „Zielona Energia”. Projekt został zorganizowany przez WOPR Województwa Zachodniopomorskiego przy współfinansowaniu Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego. Celem spotkania było zdobywanie wiedzy, zwiększanie świadomości oraz umiejętności uczniów w zakresie: postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, a także  promocja zdrowego stylu życia, propagowanie świadomego i bezpiecznego korzystania ze środowiska.

    Projekt polegał na przeprowadzeniu szkolenia dla klas I i II w zakresie udzielania pierwszej pomocy, quizów w formie interaktywnych gier, zajęć z obszaru ekologii oraz informacji na temat żywienia i aktywnego trybu życia. W tym celu stworzono cztery stacje tematyczne, na których wraz z młodzieżą pracowali instruktorzy. Poszczególne stacje obejmowały:
     

    1. Elektroniczne fantomy (QCPR) ukazujące w czasie rzeczywistym efektywność RKO.
    2. Familiada -interaktywna gra dotycząca bezpieczeństwa wodnego.
    3. Ekologia – zajęcia dotyczące segregacji śmieci i dbania o środowisko.
    4. Zdrowe żywienie – dyskusja na temat piramidy żywienia oraz aktywnego trybu życia.

     

                 Praca miała charakter indywidualny oraz zespołowy. Rywalizacja na poszczególnych stacjach wyłoniła osoby oraz zespoły, które osiągnęły najwyższe wyniki. Najlepsi spośród uczestników wezmą udział w drugim etapie,czyli podsumowaniu projektu, i zmierzą się z zadaniami obejmującymi zakres tematyczny omówiony w trakcie warsztatów. Finał odbędzie się 26 października w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych RescueLab w Szczecinie.

     

    K.J.

  • Uczniowie naszego liceum bliżej Europy

    27.09.2018
            Znajomość języków jest bramą do wiedzy powiedział uznawany za pierwszego pisarza angielskiego Robert Bacon, a inny wielki niemiecki poeta Johann Wolfgang Goethe dodał, że kto nie zna języków obcych nie wie nic o własnym. Takie myśli przyświecały pomysłodawcom Europejskiego Dnia Języków Obcych, który od kilku lat jest obchodzony 26 września.
            Nasza szkoła tego dnia organizuje cykliczną już imprezę zwaną kiermaszem krajów anglo i niemieckojęzycznych. Poszczególne klasy przygotowują informacje, plakaty, prezentacje związane z krajami, których język poznajemy na lekcjach w szkole. Są potrawy typowe dla kuchni danego kraju, muzyka, stroje ludowe lub obyczaje. W ten sposób można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat krajów Unii Europejskiej, poznać nowe słowa i zwroty, ale także zaangażować całą klasę w przygotowania i sprawić, że integrujemy się jako zespół. Impreza ma charakter konkursu, w którym oceniane są stoiska klas w dwóch kategoriach: prezentacja informacji o kraju oraz kulinaria.
            Zwycięska klasa została wybrana w glosowaniu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wyniki zostaną ogłoszone w najbliższy czwartek 4 października w dniu Patrona Szkoły. Zwycięzcom już dzisiaj gratulujemy, a pozostałym mówimy: next time!
    J.M.
     
    Więcej zdjęc z imprezy: 
  • ZACHODNIOPOMORSKA SZKOŁA Z ŻYCIEM

    Certyfikat dla Liceum Ogólnokształcącego im.Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim.

     

    Dnia 26.09.2018r odbyła się gala wręczenia certyfikatów dla szkół biorących udział w projekcie Zachodniopomorska „KOMÓRKOMANIA”  na rzecz Fundacji DKMS- mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

    Akcja „Komórkomania” - w naszym Liceum miała miejsce w dniach 14.03.2018r. Koordynatorem akcji była pani Edyta Kowalińska wraz z młodzieżą, która otrzymała Dyplom PEDAGOGA Z ŻYCIEM. Uczniowie otrzymali podziękowanie za aktywną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w organizację akcji.

     

    Województwie zachodniopomorskim akcja DKMS odbyła się po raz drugi. W I edycji udział brało 29 szkół, w bieżącym roku 42 szkoły.

     

     

    T.M

  • Integracyjny wyjazd klas pierwszych

                Dnia 24.09.2018r. uczniowie klas pierwszych naszego liceum wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Chełma Gryfickiego.

                 Organizatorzy eventu „ Operacja Integracja-KDS” zapewnili naszym pierwszakom szereg ciekawych,z pozoru prostych zadań, które wymagały jednak ścisłej współpracy interpersonalnej członków poszczególnych zespołów, umiejętności komunikacji i zarządzania ludźmi w zespole,  a także sprawności fizycznej, sprytu i odwagi. Mimo nienajlepszej pogody młodzież naprawdę świetnie się bawiła decydując o wyborze zadania i opracowując strategię, która miała jej pozwolić na zdobycie jak największej ilości punktów za jego wykonanie. Przykładowymi zadaniami były : „Saper”, „Wbijanie gwoździa”, „Jenga”, „Oblężenie”, „Strzelnica”, „AK-47”, „Komu bije dzwon” itd.

                 Najwięcej emocji wzbudziła jednak ostatnia konkurencja „Desant”podczas której drużyny musiały zbudować jak najszybciej tratwę i przeprawić się na drugą stronę stawu.

     

    Więcej zdjęć z imprezy: 

  • Żywa lekcja historii „ BERLIN- miasto dwóch totalitaryzmów”

        21 września uczniowie klas drugich i trzecich uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do stolicy Republiki Federalnych Niemiec. Celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z najnowszą historią Berlina, miasta, które, w XX wieku było dotknięte dwoma ustrojami totalitarnymi; nazizmem i komunizmem.
       Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania, zbudowanego w 1962 roku budynku przy Berlin – Friedrichstraße, zwanym Pałacem Łez ( „Tränenpalast” ). To miejsce, do 1990 roku pełniło funkcje przejścia granicznego dla obywateli, którzy chcieli opuścić Niemiecką Republikę Demokratyczną i udać się do wymarzonej oazy wolności; Berlina Zachodniego. W między czasie, uczniowie, mieli okazję wysłuchać wykładu Pana dr  Tomasza Ślepowrońskiego, który przybliżył historię miejsca, które stało się symbolem podzielonego miasta i osobistych dramatów Berlińczyków.
       Kolejnym punktem wycieczki był spacer ulicami Berlina, które związane były z dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Mijając Bramę Brandenburską oraz Pomnik Pomordowanych Żydów, dotarliśmy do miejsca, w którym w czerwcu 1953 roku doszło do krwawych wystąpień robotników. Obywatele Berlina Wschodniego domagali się liberalizacji systemu komunistycznego i poprawy sytuacji bytowej. Zamiast mediacji, władze NRD wysłały przeciwko bezbronnym robotnikom radzieckie czołgi. Wydarzenie to, uważane jest jako pierwsze wystąpienie społeczeństwa przeciwko władzy komunistycznej w Bloku Wschodnim.
        Następnym przystankiem było miejsce znane jako Checkpoint Charlie, który pełniło w przeszłości rolę punktu kontrolnego pomiędzy strefą amerykańską, a radziecką w podzielonym Berlinie.
        Ostatnim etapem wycieczki było obejrzenie resztek Muru Berlińskiego, który od sierpnia 1961 roku stał się nieodłącznym elementem architektury miasta. Władze NRD chcąc zapobiec masowym ucieczkom swoich obywateli na „Zachód”, postanowiły otoczyć betonowym pierścieniem Berlin Zachodni. Przez wiele lat „Mur” był modyfikowany i rozbudowywany przez władze enerdowskie. Budowla ta na trwałe wpisała się jako symbol „żelaznej kurtyny” w powojennej Europie.
    M. K.
  • Zajęcia uczniów na PUM

    Kolejna grupa uczniów, tym razem z klasy IIIA- policyjnej i IIB biologiczno-chemicznej uczestniczyła w piątek, 21 września 2018r. w zajęciach warsztatowych w ramach XVIII Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki w Szczecinie. Tym razem były to zajęcia w Katedrze Mikrobiologii i Immunologii PUM.

    Uczniowie poczuli się jak prawdziwi studenci medycyny, ponieważ wykonywali w uniwersyteckim  laboratorium preparaty własnej flory fizjologicznej jamy ustnej zgodnie z procedurami jakie obowiązują studentów na zaliczeniu ćwiczeń.  Sporządzone preparaty wybarwiali metodą Grama i na tej podstawie, dokonując obserwacji mikroskopowych, określali przynależność rozpoznanych bakterii do Gram(+) lub Gram(-). Korzystając z preparatów stałych oglądali również bakterie chorobotwórcze. Znaleźć obraz tak małych mikroorganizmów wcale nie jest łatwo!

    Po zajęciach praktycznych odbył się przedstawiony z wielką pasją przez dr n. med. Katarzynę Galant  wykład- "Czy bakterie naprawdę są takie groźne?" Na to pytanie każdy musiał odpowiedzieć sobie sam.

    D.O.

  • Kl. IIIb (mat) na XVIII Festiwalu Nauki w Szczecinie

    20.09.2018

    W poniedziałek 17 września 2018 roku rozpoczął się kolejny, w tym roku już XVIII Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Szczecinie. Ideą i celem festiwalu jest pobudzenie zainteresowań różnymi dziedzinami wiedzy w szerokich kręgach społeczeństwa oraz zaprezentowanie osiągnięć naukowców naszego regionu.

    Organizatorzy zaproponowali uczestnikom liczne wykłady, kilkadziesiąt różnych zajęć laboratoryjnych i warsztatów, wystaw i pokazów, które będą się odbywały aż do 22 września.

    Zachęty do uczestnictwa w tym festiwalu zatem nie brakuje.

     

    Grupa matematyczno-informatyczna klasy IIIB pod opieką Jarosława Boboryko, postanowiła z tej oferty skorzystać i przeżyła swój dzisiejszy dzień szkolny na festiwalu.

    Po dotarciu do Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez dr. inż. Agnieszkę Piegat z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej na temat: „Człowiek stworzony na nowo - innowacyjne materiały polimerowe”. Na nim uczniowie dowiedzieli się: co możemy ulepszyć i wymienić w ciele człowieka? Jakie sztuczne organy potrafimy obecnie wytwarzać? Wykład wprowadził do tematyki związanej z opracowywaniem nowych materiałów polimerowych dla medycyny. Przekonał o bardzo szerokich możliwościach zastosowań polimerów w regeneracji różnych tkanek człowieka i przedłużania jego życia.

     

    Po tym spotkaniu odbył się drugi wykład z pokazem- „Nowoczesna akwakultura, prowadzony przez dr hab.  inż. Jacka Sadowskiego z Wydziału Nauk o Żywności I Rybactwa. Zaprezentowane na nim zostały najnowsze osiągnięcia współczesnej akwakultury, czyli hodowli organizmów wodnych w kontrolowanych warunkach dla celów spożywczych.

    Ponadto, podczas spotkania zaprezentowane zostały gatunki ryb, które znamy i lubimy, które trafiają coraz częściej na nasz stół z hodowli zamiast z naturalnego środowiska. Akwakultura obecnie stanowi alternatywę w produkcji żywności łącząc możliwość uzyskiwania bogatego w białko produktu i ochronę przyrody.

     

    Następnie grupa udała się do Wydziału Budownictwa I Architektury  gdzie zespół naukowców – prawdziwych entuzjastów i wizjonerów w składzie: S. Skibicki, M Techman, A. Zieliński, T. Wróblewski prezentowała swój projekt dotyczący drukowana 3D z betonu. Podczas krótkiego wykładu i pokazu przedstawili najnowsze osiągnięcia inżynierii budownictwa oraz technologię druku 3D przy użyciu kompozytów cementowych. Można było na pokazie zobaczyć z bliska w jakich warunkach pracują nad projektem, dowiedzieć się o barierach, które musza pokonywać żeby ich praca przyniosła naukowy sukces, dotknąć efektów ich pracy.

     

    Było to kilka bardzo godzin intensywnego obcowania z nauką, podczas którego można było się przekonać jak rozwój różnych jej dziedzin jest nam ludziom potrzebny, aby żyło się nam na tym świecie dłużej i lepiej przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

    J.B.

  • Kl. IIIB (biol) na Festiwalu Nauki w Szczecinie

            W środę 19 września 2018 roku grupa biologiczno-chemiczna klasy 3B wraz z wychowawcą panią Mirosławą Pyzik-Marciniak i panią Justyną Masłowską udała się na Zachodniopomorski Festiwal w Szczecinie.
    Wykłady odbyły się w Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 w katedrze fizjologii z doktorantką panią Joanną Bujak.

            Nasi uczniowie mieli okazję wysłuchania prezentacji pt.O komórkach nowotworowych. Podczas spotkania młodzież poznała historię powstawania komórek nowotworowych oraz statystyki zachorowańw naszym kraju. Dzięki wystąpieniu nasi uczniowie zostali uświadomieni o konsekwencjach zaniedbania swojego zdrowia i przekonani do zapobiegawczych działań.
            Po wygłoszonej prezentacji maturzyści udali się na wędrówkę po laboratoriach, gdzie mogli obejrzeć przechowywane w sztucznych warunkach komórki nowotworowe.
    Dzięki zorganizowanemu wyjazdowi edukacyjnemu uczniowie mogą przekazać swoja wiedzę bliskim oraz stosować przedstawioną profilaktykę
    .

  • Spotkanie dotyczące projektu szkoleniowego.

    W piątek 14 września odbyło się spotkanie klas mundurowych z przedstawicielami Fundacji Diving Team 24. Prowadzący przedstawili propozycję realizacji projektu skierowanego pod szkolenie przyszłych mundurowych. W efekcie realizacji programu uczestnicy mogą otrzymać międzynarodowy certyfikat nurkowy oraz certyfikat z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Takie umiejętności znacznie zwiększają szanse na późniejsze zatrudnienie w służbach mundurowych i otwierają przed młodzieżą nowe możliwości i wyzwania.

    K.J.

  • Narodowe czytanie

       Narodowe czytanie to ogólnopolska impreza propagujące czytelnictwo I polską literaturę.  W tym roku cała Polska czytała Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

       Nie mogło zabraknąć I nas. Beata Wołosiak, Zuzanna Grzesiak i Filip Krzyżanowski pod opieką pani Ewy Sankowskiej czytali rozdział dotyczący mitycznych szklanych domów, o których Cezaremu w drodze do ojczyzny opowiadał ojciec. Jak bardzo polska rzeczywistość różniła się od ojcowskiej historii, wiedzą Ci, którzy Przedwiośnie przeczytali. Pozostałych zachęcamy do lektury. Szczególnie że powieść zawiera i przygody młodzieńca wkraczającego w świat pierwszych miłosnych doświadczeń,  o których czytały panie: Beata Krowicka i Justyna Masłowska.
    E. S.
  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

    Nowy rok szkolny rozpoczęty.

    O godziny 900, 3 września 2018 zabrzmiał w szkole dzwonek dając w ten sposób sygnał rozpoczęcia nowego roku szkolnego i uroczystości z tym związanej. Społeczność szkolna przywitała zaproszonych gości, którzy swoją obecnością uświetnili imprezę: Sebastiana Mamzera- Przewodniczącego Rady Powiatu, Iwonę Panek- Przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodziców uczniów naszej szkoły.

    Przemowę inauguracyjną, w zastępstwie Dyrektor Teresy Malec, wygłosiła Edyta Kowalińska, życząc wszystkim w bieżącym roku owocnej nauki i pracy. Po tym wystąpieniu nastąpił tradycyjny akt ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy obiecali w nim między innymi, że będą  godnie reprezentować naszą szkołę.

    Po uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. Tam z pewnością dowiedzieli się jaka będzie ich pierwsza lekcja w nowym roku szkolnym i o której godzinie nastąpi  jutro, nie uroczysty, ale właściwy jego start.

    Trzeba mieć nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny przyniesie nam na koniec dużo satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

     

    J.B.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim
    72-400 Kamień Pomorski
    ul. M. Konopnickiej 19
    e-mail: sekretariat@lokamien.pl
  • +48 91 38 20 492

Galeria zdjęć