15 października 2014r. to dzień, w którym nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Samorząd Uczniowski przygotował dla nich kilka zadań. Pierwszoklasiści mierząc się z kolejnymi konkurencjami, musieli wykazać się pomysłowością, kreatywnością i wiedzą na temat naszej szkoły. Śmiechu i zabawy było co nie miara.
Nina Kułaga
14 października to piękny dzień, tylko jeden taki w roku szkolnym, kiedy uczniowie mogą powiedzieć nauczycielom, to o czym wstydliwie milczą na co dzień i wyrazić w kilku słowach swój szacunek i wdzięczność za okazywaną cierpliwość i wyrozumiałość.
Nasi uczniowie uczynili to na spotkaniu całej społeczności szkolnej w auli 15 października 2014r. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla nauczycieli krótką część artystyczną na wesoło. Podczas posiedzenia SU, uczniowie w zabawny sposób postanowili poddać nauczycieli systemowi oceniania. Przyjęli cztery kryteria : prowadzenie zajęć, pełnienie dyżurów międzylekcyjnych, kontakty z rodzicami, kontakty towarzyskie, na podstawie których będą mogli nadawać tytuły: sztywniaka, gościa i super gościa.
Impreza zakończyła się występem naszego szkolnego „Bartłomieja Krawczyka” i słodką niespodzianką dla nauczycieli i pracowników szkoły.
Nina Kułaga
W piątek 03.10.2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym etapie Licealiady 2014/2015 – w Przełajowych biegach sztafetowych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy walczyli zaciekle. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji chłopcy zajęli II miejsce zaś dziewczęta pokonując wszystkie rywalki stanęły na najwyższym podium.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
Nina Kułaga
W środę 1.10.2014 roku uczniowie wszystkich klas policyjnych naszej szkoły w ramach realizacji zagadnień edukacji policyjnej wyjechali na strzelnicę Ośrodka Strzeleckiego im. J.Flaszy w Pucicach. Młodzież przeszła najpierw dwugodzinne szkolenie teoretyczne dotyczące bezpieczeństwa na strzelnicy oraz instruktaż bezpiecznego posługiwania się bronią.
Po części teoretycznej, posilając się pyszna grochówką, mieli możliwości zebrać siły przed niełatwą praktyką. Po biesiadzie nie pozostało nic innego jak rozpocząć strzelecką przygodę. Młodzież pod okiem doświadczonych instruktorów miała możliwość strzelać z broni krótkiej „Glock 17” oraz długiej „AK (Kałasznikow)”. Było dużo emocji i pozytywnych wrażeń, choć nie zabrakło też strachu przed nieznanym. Na zakończenie każdy uczestnik dostał na pamiątkę tarczę strzelniczą ze swoją punktacją.
Nina Kułaga
Edyta Kowalińska
Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wobec powyższego, aby zachęcić naszą młodzież do brania odpowiedzialności za własne zdrowie i życie oraz reagowania na to co się dzieje w najbliższym otoczeniu, do kształtowania wśród nich postaw zgodnych z wartościami jakie chcemy reprezentować oraz w ramach psychoedukacji w kierunku pozytywnego, dojrzałego rozwoju społecznego, emocjonalnego i edukacyjnego zaproponowaliśmy naszym uczniom warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień
Zajęcia z tego obszaru to przede wszystkim stworzenie warunków do bezpiecznej rozmowy na temat używek, uzależnień oraz problemów jakie się z tym wiążą na różnych płaszczyznach życia.
W spotkaniu w dniu 29.09.2014 roku uczestniczyły klasy pierwsze i drugie . Swoją wiedza i doświadczeniem podzieliła się pani Agnieszka Michalska z Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Szczecinie.
Celem warsztatu było min.
Edyta Kowalińska
W czwartek ( 25.09.2014 r.) odbył się apel poświęcony 75 rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystości udział wzięli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście, Pan Andrzej Jędrzejewski- Zastępca Burmistrza Kamienia Pomorskiego, Pan Ireneusz Celej- przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim oraz Panowie Bolesław Cieślik- Honorowy Prezes Polskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Roman Pintal - Prezes Polskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.
75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego jest dla nas Polaków szczególnie ważna, tym bardziej, że jest często mniej zauważana, w cieniu innych wielkich rocznic narodowych. W trakcie uroczystości zgromadzeni goście mieli okazję zapoznać się z wydarzeniami związanymi z formowaniem się struktur cywilnych i wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas uroczystości zaprezentowano archiwalne fotografie, które przedstawiały świadków tamtych wydarzeń.
Pod koniec uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Teresa Malec, która zwróciła uwagę na konieczność pielęgnowania pamięci o Polakach, którzy z narażeniem życia walczyli o wolną ojczyznę oraz podziękowała za przybycie zaproszonym gościom.
Następnie, głos zabrał Zastępca Burmistrza Kamienia Pomorskiego Pan Andrzej Jędrzejewski, który podczas swojego wystąpienia podziękował za zaproszenie oraz wskazał na ważną rolę szkoły w kultywowaniu pomięci historycznej zwłaszcza wśród młodzieży.
Wspomnieniami z okresu II wojny światowej podzielił się Pan Bolesław Cięślik, który był naocznym świadkiem tamtych wydarzeń. W swoim wystąpieniu zaapelował do młodzieży aby zawsze pamiętali o bohaterskich czynach swoich rodaków.
Apel prowadzili uczniowie klasy II A, Angelika Gorzkowska oraz Bartosz Ługowski. W uroczystość zaangażowały się również uczennice, Natalia Cebulska i Aleksandra Różowska, które przygotowały gazetkę ścienną dotycząc Polskiego Państwa Podziemnego.
Mateusz Kostur
We wrześniu Szczecin był gospodarzem XIX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich, który odbywał się pod honorowym patronatem i z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Tematem wiodącym zjazdu była szeroko rozumiana polityka morska i spojrzenie na losy Polski i Europy przez pryzmat Bałtyku. W tym niecodziennym wydarzeniu postanowili także wziąć udział uczniowie naszego liceum.
18 września b.r., goszcząc na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, uczestniczyli w trzech sympozjach: „Europa śródziemnomorska i Europa bałtycka”, „Kartografia morska i krain nadmorskich” i „Od społeczeństwa tradycyjnego do społeczeństwa nowoczesnego”. Dla większości z nich była to pierwsza w życiu możliwość obcowania z nauką i ludźmi nauki. Być może wpłynie to w przyszłości na ich wybory. Choć tematyka nie była łatwa, uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień naukowców z wielu ośrodków akademickich w Polsce.
Chcąc przybliżyć młodzieży historię Szczecina i losy mieszkańców miasta odbyliśmy też wycieczkę do stoczni. Myślą przewodnią były szczecińskie stocznie, jako symbole trzech epok – od Schliffswerke do Solidarności. Ten projekt został zrealizowany we współpracy z Szczecińskim oddziałem IPN, z którym współpracujemy od dwóch lat. Przebywanie w miejscach dziś już historycznych, które w tak istotny sposób wpłynęły na przemiany w Polsce - w świetlicy gdzie w 1980 roku podpisano porozumienie sierpniowe - wywarło na uczniach ogromne wrażenie.
Trzecim ogniwem wycieczki było zwiedzenia w wystawy w Muzeum Narodowym „Play the Music”. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, można było samodzielnie wykreować muzykę, sprawdzić się w roli didżeja i wykonawcy oraz zaprezentować swoje możliwości wokalne. Była to świetna okazja do poszerzenia wiedzy na temat natury dźwięku i do zabawy.
Wycieczkę zorganizowała nauczycielka historii Ewa Milczarska dzięki uprzejmości Pani dr hab. Małgorzaty Machałek z Uniwersytetu Szczecińskiego.
Ruszyła Licealiada 2014/2015.
W miniony czwartek (18.09.2014r.), na miejskim stadionie w Międzyzdrojach, zmagały się z konkurencjami Szkolnej Ligi LA szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Wielkie brawa i podziękowania kierujemy do uczniów naszej szkoły, którzy w ogólnej klasyfikacji, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców stanęli na najwyższym podium!
Dziękujemy !!!
1 września o godzinie 9.30 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 uświetniła obecność gości: Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim Krystyny Gogacz, Grona Pedagogicznego, Rodziców i uczniów. Apel poprowadzili nasi szkolni konferansjerzy, czyli S. Chudzik i D. Matuszewski.
Pani Dyrektor Teresa Malec serdecznie powitała wszystkich gości, w szczególności pierwszoklasistów, którym życzyła zdobywania nowej wiedzy i nawiązywania interesujących znajomości, zaś trzecioklasistom życzyła wyśmienicie zdanej matury i dostania się na upragnione kierunki studiów.
Następnie, zgodnie z tradycją, uczniowie klas pierwszych, którzy uzyskali wysokie wyniki z egzaminu gimnazjalnego złożyli ślubowanie. M. Boboryko, D. Masłowska, R. Woźniak, M. Borowska i P. Aleksandrowicz, w imieniu klas pierwszych, ślubowali na sztandar naszej szkoły, że swoim postępowaniem i zachowaniem będą godnie reprezentować naszą szkołę i jej Patrona.
Po zakończonym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
Wszystkim uczniom życzymy satysfakcjonujących ocen, zdobywania wiedzy, zaś nauczycielom i pracownikom szkoły spokojnego roku szkolnego i sukcesów w pracy.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014odbyło się 27.06. o godzinie 8.15. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy II C wraz z panią mgr Ewą Sankowską. Swoją obecnością zaszczycili nas w tym roku, pani Krystyna Gogacz, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Wieczorek oraz rodzice uczniów. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor mgr Teresa Malec i wygłosiła przemówienie. Pytania, które podczas niego padły: czy wykorzystaliście dobrze czas na naukę? Czy jesteś zadowolony z ocen? pozostaną w pamięci uczniów i zmotywują ich do efektywniejszej pracy w przyszłym roku. Następnie pani Dyrektor podsumowała rok szkolny, a także wymieniła uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce. Ponadto w przemówieniu pani Dyrektor znalazły się podziękowania dla Grona Pedagogicznego za wkład w rozwój wiedzy i kształtowanie postaw młodzieży oraz za osobiste zaangażowanie na rzecz szkoły, a także dla Rodziców za życzliwość i dobrą współpracę. Następnie pani Naczelnik, Krystyna Gogacz odczytała list od Starosty Kamieńskiego, pani Beaty Kiryluk z podziękowaniami i życzeniami dobrego wypoczynku podczas wakacji. Po tych ciepłych słowach głos zabrała pani Anna Wieczorek, która również życzyła wszystkim zgromadzonym przyjemnego odpoczynku.
Po odprowadzeniu sztandaru szkoły pani Dyrektor z wychowawcami klas wręczyli świadectwa oraz nagrody najlepszym uczniom naszej szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Również uczniom, którym do świadectwa z wyróżnieniem zabrakło bardzo niewiele, zostały wręczone dyplomy. Zanim wszyscy zgromadzeni opuścili salę w głośnikach rozbrzmiała słoneczna piosenka Lato, Lato:
Już za parę dni, za dni parę
Weźmiesz plecak swój i gitarę
Pożegnania kilka słów(…)
Niech słowa tej optymistycznej piosenki towarzyszą Nam podczas tych wakacji. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy przyjemnych, słonecznych i beztroskich wakacji. Niech będzie to czas podróżowania, zawierania nowych przyjaźni i poznawania pięknych miejsc.
Do zobaczenia we wrześniu!
187 uczniów z zachodniopomorskich szkół ponadgimnazjalnych otrzymało w tym roku Stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół średnich. Może je otrzymać jeden - najlepszy uczeń w danej szkole, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z wyróżnieniem. Stypendystą może także zostać uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.
W Szczecinie wręczenie dyplomów stypendystom odbyło się 15 grudnia 2014r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Dyplomy uczniom wręczali Wojewoda Zachodniopomorski pan Marek Tałasiewicz i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Krzysztof Rembowski.
Stypendium otrzymała Katarzyna Chrzanowska uczennica klasy drugiej o kierunku przyrodniczym Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim.
W ramach współpracy z wyższymi uczelniami, dnia 16. 06. 2014r. odbyły się w naszej szkole wielogodzinne warsztaty chemiczne prowadzone przez doktorantów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie dla uczniów klasy II B o profilu biologiczno – psychologicznym.
Zajęcia rozpoczęły się wykładem o roli materiałów polimerowych w medycynie i farmacji, które są powszechnie wykorzystywane do wytwarzania jednorazowych akcesoriów medycznych, protez, nici chirurgicznych, sztucznych narządów, soczewek, kapsułek do leków …
To był wstęp do samodzielnie wykonywanych przez uczniów sztucznych organów (macica, woreczek żółciowy) - takich jakie wykorzystują studenci medycyny do ćwiczeń zabiegów laparoskopowych. Z pozostałego żelu młodzi chemicy sporządzili sobie zabawki FRISBEE. W małych grupach laboratoryjnych, zgodnie z podaną instrukcją wykrywali kationy. Grupa, która jako pierwsza prawidłowo wykonała zadanie ,otrzymała wydrukowaną techniką 3D głowę dinozaura.
Odbył się również wykład o recyklingu i odzysku tworzyw polimerowych. Największym zainteresowaniem cieszyła się praca drukarki 3D, która w międzyczasie wytworzyła mały wazonik. Jej pracę oglądali również inni uczniowie i nauczyciele. Robi wrażenie!
Danuta Oleszczuk
W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego przystąpiliśmy do uczestnictwa w programie edukacyjnym „ARS czyli jak dbać o miłość” , który jest częścią projektu pt. „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych, współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.
Program ma pomagać w kształtowaniu sztuki życia młodych ludzi – życia bez nadmiaru alkoholu, bez tytoniu i bez narkotyków.
Głównymi odbiorcami w tym roku szkolnym są uczniowie klas drugich.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z głównymi treściami i zagadnieniami programu.
Pedagog Edyta Kowalińska
Dnia 30 maja, roku Pańskiego 2014, nie do końca w zgodzie z tym, co podają kroniki, Książę miłościwie nam panujący, Bolesław, trzeci tego imienia, pojął za żonę Salomeę, hrabiankę z Bergu. Rzecz miejsce miała przed wrotami romańskiej katedry, przystrojonej na okoliczność ową przez zmyślne dziewoje z niejakiej IIc dowodzące sprytnymi kawalerami z onego grona szacownego pochodzącymi. Bolesławowi Salomeę – pod nieobecność szlachetnych Rodziców tejże – oddała Judyta Maria Salier, która też welon jej na głowę przywdziała symbolem stanu małżeńskiego będący.
Ku czci nowożeńców odbył się bal, na którym to wszyscy, co do ostatniego zaklinającego się, że tańcować nie potrafi, wyuczyli się kroków i razy kilka przetańczyli iście średniowieczny taniec. A weselników tyluż było, że dwie kolumny utworzyć musieli.
Potem zaś Bolesław ogłosił I Rycerski Turniej Piłki Nożnej, w którym starli się najznamienitsi wojowie, sił, potu, a krwi swej nie szczędząc. Najwspanialszymi okazali się wojowie z grodu Ib zwanego, wielce przez Księcia naszego umiłowanego. Dwórki nadobne wypieki swe sprzedawały, coby sakiewka z grosiwem przeznaczonym na pochwę do miecza Patrona naszego przeszlachetnego wypełniać się zaczęła. Na koniec zaś odbyła się Wielka Uczta Kiełbasiana, siłę umęczonym mężom przywracająca, a wesołość szlachetną, a odprężenie.
Ewa Sankowska
27.05.2014r. biolodzy i ciekawi przyrody udali się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach.
Dzień - przy pięknej pogodzie - spędziliśmy na penetrowaniu starych założeń parkowych, których wielkość (49,5 ha) zdecydowanie przekraczał nasze możliwości i zapał. W małych grupach , wędrując alejkami między stawami, w arboretum poszukiwaliśmy ciekawych okazów drzew, kwitnących rododendronów, drzewa chusteczkowego i metasekwoi.
Na tarasie, przy pięknie odrestaurowanym pałacu raczyliśmy się herbatą w towarzystwie wrzeszczących pawi.
Uwieńczeniem całego dnia było ognisko przy murach starego mauzoleum, a kiełbasa umęczonym wędrowcom smakowała wyśmienicie.
Mirosława Pyzik - Marciniak
Już dwa miesiące temu żegnaliśmy zimę i witaliśmy jednocześnie wiosnę międzynarodowym konkursem matematycznym „KANGUR”. W tym miesiącu organizatorzy dokonali jego podsumowania. Jest ono dostępne pod adresem: http://www.kangur.szczecin.pl/ i zawiera wykaz laureatów oraz uczniów, którzy uzyskali wynik bardzo dobry lub wyróżnienie w regionie szczecińskim.
Wśród wyróżnionych znalazł się Adama Majcher uczeń klasy Ib.
Serdeczne gratulacje Adamie!
Osiągnięcie takiego tytułu nie jest rzeczą łatwą, o czym przekonuje się co roku tysiące uczestników konkursu (licząc tylko w naszym regionie).
Jarosław Boboryko
- Młodzież z Krzywoustego rozwija współpracę z Instytutem Pamięci Narodowej.
Współpraca uczniów z kamieńskiego liceum ze szczecińskim IPN trwa nadal. Informowaliśmy już wcześniej o wystawie zorganizowanej z okazji rocznicy „Grudnia 70” oraz o warsztatach dla uczniów klas III n. t.: „Życia pod kontrolą”. W lutym podobne zajęcia zostały zorganizowane dla drugoklasistów. Tym razem dotyczyły one „Kryzysowej Polski Ludowej”. Młodzież miała okazję poznać realia minionego systemu.
Ostatnim zadaniem, które wyznaczyliśmy sobie do realizacji w bieżącym roku szkolnym będzie udział w Turnieju „Szerokim gestem. Zamieszajmy w peerelowskim kotle”. Trzyosobowa drużyna „3 x Tak” – Janek Byczkowski, Mikołaj Mańczak i Kamil Sochacki z kl. II - b zmierzy się 7 czerwca z innymi zespołami z województwa. Rywalizacja będzie duża – mówi pani Ewa Milczarska – ale mamy już pewne doświadczenia ponieważ uczestniczyliśmy w turnieju przed dwoma laty. W tej chwili trwają jeszcze przygotowania, uczniowie zgłębiają wiedzę nie tylko typowo historyczną, ale także z zakresu filmu i muzyki tego okresu. Na pewno postarają się wypaść jak najlepiej a my gorąco im tego życzymy i trzymamy kciuki.
„Nie organizujmy smutnych uroczystości ku czci… Jesteśmy młodzi, więc nasze ważne rocznice świętujmy radośnie”.
Taką wolę wyrazili uczniowie klasy II b i zorganizowali (wspólnie z panią Ewą Milczarską) w swojej szkole ciekawe spotkanie. Oprócz uroczystego apelu z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się też podsumowanie ogólnoszkolnego konkursu historycznego, który przebiegał w trzech etapach. Jego finalistą został Mateusz Książek z klasy II a, który najlepiej poradził sobie ze wszystkimi zadaniami. Różny stopień trudności powodował, że uczniowie – by im sprostać – musieli wykazać się szczegółową wiedzą historyczną dotyczącą epoki.
Ponieważ motywem przewodnim spotkania była wolność w ostatniej jego części odbył się konkurs „Tak to leciało …” Wśród piosenek, z którymi reprezentanci klas musieli się zmierzyć były takie, w których tytułach znajduje się słowo „wolność” lub których teksty wyrażają pragnienie wolności. Tu najlepsi okazali się uczniowie klasy I a – Angelika Gorzkowska i Mateusz Peczko, którzy wykonali dwie piosenki: „Autobiografia” zespołu Perfekt i „Na falochronie” zespołu Emigranci.
Podczas tego dwugodzinnego spotkania było sporo emocji, dobrej zabawy i - co najważniejsze – młodzież miała okazję zastanowić się nad tym, co dziś dla nich oznacza słowo wolność. Uświadomić sobie, że trzeba ją pielęgnować, bo wolność nie została nam dana raz na zawsze. Została nam zadana.
25 kwietnia uczniowie klas trzecich oficjalnie zakończyli edukację w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Przed nimi pozostały już tylko egzaminy dojrzałości, a później… studia i praca. Uroczysty apel uświetniła obecność gości, wśród których znaleźli się: Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu w Kamieniu Pomorskim Pani Krystyna Gogacz, Rodzice, Grono Pedagogiczne oraz przedstawiciele uczniów klas młodszych. Pożegnanie maturzystów poprzedziło przekazanie sztandaru szkoły młodszym kolegom.
Apel rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor Teresy Malec, która podsumowała pobyt wychowanków w szkole słowami: „Staraliśmy się pokazać Wam drogi, jakimi powinien podążać młody, mądry człowiek”. Złożyła także maturzystom życzenia spełnienia marzeń, spokoju, wytrwałości i rozwagi oraz pomyślności na maturze i w rekrutacji na studia.
Następnie trzecioklasiści, którzy w czasie swojego pobytu w Liceum Ogólnokształcącym wyróżnili się na niwie naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej otrzymali specjalne nagrody. Wręczyli je: Pani Dyrektor oraz wychowawcy klas trzecich. Natomiast tradycyjną już Nagrodę Starosty Kamieńskiego otrzymał w bieżącym roku Radosław Szczakowski (za najwyższą średnią ocen w nauce i wzorowe zachowanie) oraz Paweł Oszczyk i Katarzyna Kaczorowska (za osiągnięcia sportowe).
Do tradycji szkoły należy także uhonorowanie najlepszego ucznia wpisem do Złotej Księgi Absolwentów – zaszczytu tego dostąpili Radosław Szczakowski z klasy III a oraz Bartłomiej Redosz z klasy III b, któremu przyznano także Medal Liceum Ogólnokształcącego.
Część oficjalną zakończyło wręczenie świadectw ukończenia szkoły wszystkim Absolwentom, po której cała społeczność szkolna bawiła się na Bolesławowej Gali. Tam wybrano ośmioro zwycięzców następujących kategorii: Najwspanialsza Modelka, Model Roku, Uśmiech Szkoły, Słowik Roku, Człowiek Zagadka, Sportowiec Roku, Pojawiam się i znikam, Charyzma Roku.
Nasi Absolwenci w ciągu trzech lat nauki w szkole zdobywali wiedzę i umiejętności oraz nawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie. Był to czas dojrzewania, dorastania, kształtowania osobowości, czas, który pozostanie w pamięci każdego z nich.
Monika Rydlińska