Nawigacja

  • Bezpieczna szkoła

    08.04.2014

                BEZPIECZNA SZKOŁA

                To program, w którym uczestniczy liceum. W ramach niego uczniowie realizują różne tematy, związane z bezpieczeństwem, a następnie prezentują je szerszemu gremium.

                Dzisiaj przed całą szkołą, przedstawiały swoje tematy dwie klasy: IIa i IIb. Pierwsza z nich, omówiła wraz z pokazem na żywo: "Subkultury, sekty, młodzieżowe oraz niebezpieczne grupy i organizacje młodzieżowe", natomiast druga zaprezentowała nakręcony przez siebie film, rozstrząsający temat: "Przemoc i agresja w szkole i w domu".

                Były to dwie bardzo różne formy realizacji tematów. Łączą je jednak dwie rzeczy: tematyka bezpieczeństwa oraz to, że wzbudziły niemałe zainteresowanie.

                To były dwa pierwsze tematy programu "Bezpieczna Szkoła". Na pokazy czekają trzy następne, które powinniśmy wkrótce zobaczyć w wykonaniu innych klas.

    Jarosław Boboryko

  • Mamy mistrzów!

             Wzorem naszych skoczków nasi chłopcy wspięli się na wyżyny swoich możliwości sportowych i stanęli na najwyższym podium podczas rozgrywek piłki koszykowej w ramach Licealiady.

    Pot spływał im po plecach, zaciętość kipiała we krwi, ale sukces został osiągnięty, czego im serdecznie gratulujemy i – rozochoceni – czekamy na kolejne złote medale.

    Dziewczęta nie ustępowały im bardzo, także stanęły na podium zajmując III miejsce.

     

    Nasi mężczyźni pojechali na podbój świata do Kołobrzegu, gdzie zdobyli IV miejsce w Mistrzostwach Regionu B.

  • Pójdzie precz bez utopienia?

    21.03.2014

    „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty” – chciałoby się zakrzyknąć za Markiem Grechutą.

    Kabaretem i piosenką uczniowie powitali w miniony piątek wiosnę. Śmiechem, żartem i zabawą pożegnali zimę, która w tym roku może za bardzo nie dokuczyła, ale skazała na długie miesiące kurtek, chłodu i szarych barw.

    Nie mamy jednak pewności, czy zima nie wróci, bowiem uczniowie nie utopili Marzanny, co od wieków jest gwarancją pożegnania zimy.

     

  • Uczennica kl IIIa w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego PANGEA

    21.03.2014

              Ukazały się wyniki przeprowadzonego na poczatku stycznia I etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego PANGEA. Jak podają organizatorzy, wzięło w nim udział 103 264 uczniów z całej Polski. Wśród nich było kilkunastu uczniów z naszej szkoły.

              Bardzo było miło dowiedzieć się, że uczennica kl. IIIa, Karolina Sadowska osiągnęła wynik kwalifikujący ją do finału. Finał odbędzie się już niedługo, bo 28.III. 2014r. w Vistula University Warszawie.

    Trzymajmy zatem kciuki, aby Karolinie poszło tam jak najlepiej.

    Jarosław Boboryko

  • Krzywousty w sądzie!

    Nasi uczniowie spędzili 19 dzień marca na rozprawie sądowej. A wszystko za sprawą programu: edukacja policyjna realizowanego w klasach o profilu policyjnym.

    W niestereotypowy sposób młodzież miała okazję uczyć się postaw obywatelskich, uczciwości i dyscypliny. Po zakończeniu rozprawy przeciwko sprawcy włamania do jadłodajni podkomisarz Ireneusz Celej, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP, rozwiewał wątpliwości przyszłych stróżów prawa.

    Trzeba mieć nadzieję, że  młodzi adepci zawsze będą zasiadali w sądzie po odpowiedniej stronie.

  • Nieco inna lekcja historii

    17.03.2014

    Warsztaty historyczne to jest to.

     

                Uczniowie klas drugich mieli okazję uczestniczyć w kolejnych już warsztatach historycznych, tym razem nt.: „Kryzysowej Polski Ludowej”. Były one prowadzone przez pracowników Szczecińskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

     17 marca 2014 r. w trakcie 5-godzinnych zajęć  młodzież miała okazję zapoznać się z realiami PRL-u. W prosty a zarazem ciekawy sposób, wykorzystując zdjęcia, filmy, prezentacje i inne źródła, przedstawiono mechanizm kryzysów oraz pokazano relacje między władzą a opozycją.  Zajęcia podsumowane zostały wypełnieniem kart pracy.

               

               Uczniowie w czasie warsztatów oderwali się od monotonii normalnych, szkolnych zajęć, przy czym nie stracili okazji na naukę w ciekawy sposób.

     

  • Proces sądowy w "Krzywoustym"

    05.03.2014

    Uczniowie kamieńskiego Liceum Ogólnokształcącego oskarżają i bronią.

                Na lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas pierwszych wcielili się w role uczestników procesu sądowego. Obecni byli: sędzia, prokurator, adwokat, ławnicy, oskarżeni, świadkowie oraz biegli sądowi. 5 marca 2014 r. na wokandzie znalazła się sprawa, która wywołała wiele emocji.  Motyw: kradzież i podwójne zabójstwo. Oskarżenie dowiodło, że dokonano przestępstwa. Zapadły wysokie wyroki.

                Taka lekcja to dobry sposób na to, by lepiej przyswoić sobie wiedzę, poznać mechanizm postępowania sądowego oraz zachęcić uczniów do aktywnej pracy.

    Zapis wideo procesu:

  • Wystawa "GRUDZIEŃ '70"

                13 grudnia b.r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego dokonano otwarcia wystawy z okazji 43. rocznicy „Grudnia 70”. Choć rocznica tych dramatycznych na wydarzeń przypada na 17 grudnia, to wybór dnia dzisiejszego nie był przypadkowy. To co miało miejsce w grudniu 1970 roku na wybrzeżu  zapowiadało kolejne wydarzenia - falę strajków, która przetoczyła się przez Polskę w sierpniu 1980 roku i wprowadzenie w 1981 roku w naszym kraju stanu wojennego.

                Wykład inauguracyjny wygłosił Pan Paweł Miedziński ze Szczecińskiego Oddziału IPN, z którym nasza szkoła w bieżącym roku nawiązała bliską współpracę.

    Ewa Milczarska

  • IV Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

    Już czwarty rok z rzędu odbył się w naszej szkole  Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.

    Od dwóch lat młodzież rywalizuje w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Ze względu na duże zainteresowanie  uczniowie co najmniej tydzień przed Mikołajkami rozgrywają półfinał rywalizując w grupach o wejście do finału.

    W tym roku szkolnym chłopcy rywalizowali w trzech grupach półfinałowych , z czego do finału weszło sześć osób:

    1. Wróblewski Łukasz IIIA
    2. Szydłowski Wiktor IIIA
    3. Prusak Jakub IIIA
    4. Pogoda Kamil IIA
    5. Borowski Mateusz IIB
    6. Wiśniewski Patryk IIC

     

    Dziewczęta zaś rywalizowały w dwóch grupach półfinałowych , a do finału dostały się :

    1. Kaźmierczak Gabriela IIA
    2. Kubiak Weronika IIIA
    3. Łysy Adrianna IIIC
    4. Jacuniak Paulina IIC

     

    Ostatecznie, po pasjonującej walce, w finale turnieju na podium znaleźli się:

    W kategorii chłopców

     I miejsce  Kamil Pogoda IIA

    II miejsce Mateusz Borowski IIB

    III miejsce Patryk Wiśniewski IIC

    W kategorii dziewcząt

    I miejsce  Weronika Kubiak IIIA

    II miejsce Adrianna Łysy IIIC

    III miejsce Paulina Jacuniak  IIC

     

    Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

  • WYSTAWA „GRUDZIEŃ 70”

    Z okazji 43. rocznicy wydarzeń „Grudnia70” w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim przy ul. Marii Konopnickiej 19  zorganizowana została wystawa, w której wykorzystano zbiory Szczecińskiego Oddziału IPN.

    Wystawa będzie udostępniona dla zwiedzających w dniach 9-17 grudnia b.r.  od poniedziałku do piątku w godz. 900-1500.

    Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

  • Koncert z okazji Święta Niepodległości

    08.11.2013

                Rocznica odzyskanej przez Polskę niepodległości jest pretekstem dla szkół w całym kraju do zorganizowania uroczystych obchodów. Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim również przygotowało apel z okazji tego święta. Jednak w tym roku uroczystość obchodzono w zupełnie innej odsłonie niż dotychczas, a mianowicie skupiono się na pozytywnych stronach odzyskania niepodległości.

                Na początku apelu prowadzący przywitali przybyłych gości, zaproszonych kombatantów wojennych, Wicestarostę Kamieńskiego Pana Radosława Drozdowicza oraz Panią Dyrektor Teresę Malec. Uczniowie liceum przygotowali Przegląd Piosenki o Polsce,  który miał zaakcentować radosny charakter tego święta. Obraz Ojczyzny w wykonanych utworach został przedstawiony w sposób niejednorodny, który ulega zmianie pod wpływem czynników historycznych, a także doświadczeń i różnicy pokoleń. Dobór utworów miał na celu zaakcentowanie odmiennych sposobów wypowiadania się o Polsce.

                Część artystyczną rozpoczęto piosenką „Wielka Polsko” szczecińskiej kapeli „Sprzymierzeni”, która ukazuje trudne momenty w naszej historii, ale także podkreśla dumę z bycia Polakiem. Zjednoczenie w przykrych i bolesnych dla nas chwilach tworzy z nas naród o wyjątkowej przeszłości z walecznym charakterem. Patriotyczne wykonanie piosenki „Taki kraj” przedstawia burzliwą historię Polski, ale także akcentuje krajobrazy polskiej wsi z przydrożnym krzyżem i bocianami. Utwór nasuwa refleksje o tym, kim jesteśmy, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy, a także ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby walczyć o to, co jest dla nas cenne. Następnie przytoczono tekst Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę”, który porusza temat trudnego rozstania z ojczyzną i akcentuje wierność wobec tradycji i kultury polskiej. Uczniowie poprzez tę piosenkę podkreślają, że mimo wad nasza miłość do Ojczyzny jest bezinteresowna i, nie bacząc na słowa krytyki, powinniśmy pozostać jej wierni. Natomiast liryczne wykonanie utworu „Powrócisz tu” przywołuje miłe wspomnienia związane z Polską, a jednocześnie podkreśla łączącą nas silną, emocjonalną więź. Ślady ludzi, z którymi jesteśmy związani i daty ważnych wydarzeń, pozwalają nam w każdym momencie odtworzyć w pamięci beztroskie chwile i powrócić do kraju lat dziecinnych. Istota apelu została przekazana za pomocą piosenki Chłopców z Placu Broni. Tytuł ich utworu odzwierciedla najważniejszą wartość dla Polaka, jaką jest wolność. Kompozycję zaprezentowano w charyzmatyczny sposób, co podkreślało właściwy wydźwięku piosenki. Natomiast utwór „Nie gniewaj się na mnie Polsko” jest zarówno formą przeprosin za bierną postawę w obecności nieszczęścia kraju, ale również próbą odzyskania patriotycznego zaufania. Nie bez powodu wybrano także utwór Marka Grechuty „Wolność”, w którym zawarto najważniejsze postulaty Polaka wiernego swojemu krajowi. Wśród tych żądań prym wiedzie wolność przedstawiona tutaj jako wartość najcenniejsza. W aranżacji użyto talentu jednej z uczennic, która akompaniowała na gitarze. W piosence finałowej udział wzięli wszyscy występujący wcześniej soliści, śpiewając utwór zespołu No To Co „Najpiękniejsza jest moja ojczyzna”. Pozytywne przesłanie dzieła pozostawiło uczestników spotkania w doskonałym humorze, akcentując radosny charakter apelu.

                Po przeprowadzonym Przeglądzie Piosenki o Polsce głos zabrała Pani dyrektor Teresa Malec, aby podziękować gościom i organizatorom.

                Ważnym punktem uroczystości było zaangażowanie wszystkich obecnych nauczycieli i uczniów w oprawę artystyczną. Zaprezentowali się oni w białych i czerwonych strojach i dobranych kolorystycznie kwiatach, co zostało uwiecznione przez fotoreportera.

                Na zakończenie prowadzący podziękowali przybyłym gościom za obecność, a organizatorom za przygotowanie koncertu.

    Monika Rydlińska

  • Sztafetowe Biegi Przełajowe

    
    

    W dniu 2 października 2013r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w miejskim parku w Dziwnowie. Mimo niskiej temperatury powietrza, atmosfera była gorąca. W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział cztery szkoły naszego powiatu. Nasi uczniowie zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zdobyli II miejsca. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

  • Wycieczka do Heide Parku 4.10.2013r.

    Grupa 38 uczniów pojechała w piątek na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów. Celem wyjazdu był największy park rozrywki północnych Niemiec - Heide Park, znajdujący się w pobliżu miejscowości Soltau w okolicach Hamburga.

    Więcej o wycieczce >>>

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim
    72-400 Kamień Pomorski
    ul. M. Konopnickiej 19
    e-mail: sekretariat@lokamien.pl
  • +48 91 38 20 492

Galeria zdjęć